Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 13:35

Правоохоронці на Прикарпатті намагаються протистояти масовому вирубуванню карпатських лісів.


Іван Костюк


Івано-Франківськ, 8 вересня 2005 - Більше десяти гектарів унікального дерева ялини білої впродовж минулих років вирубано на Прикарпатті. Це лише одна з численних справ щодо розкрадання карпатських лісів, виявлених правоохоронцями. Зараз десятки осіб в області притягаються до кримінальної відповідальності за незаконне вирубування лісу.

Урочище Гаївка площею 13 гектарів розташоване на території Косівського району, що на Івано-Франківщині. Ще кілька років тому все урочище складалося з унікальних дерев – ялиці білої. Вік кожного дерева був 100 - 125 років. Усі вони були пам’яткою природозаповідного фонду місцевого значення. Більшість дерев сягали понад 50 метрів у висоту. За останні роки всі дерева незаконно зрубані. Варто зауважити, що цінну деревину ялиці білої використовують як матеріал для виготовлення музичних інструментів та ліків. Лише приблизні збитки від такого варварського поводження з лісом становлять понад 2 мільйони гривень.

Про це повідомив керівник управління Міністерства внутрішніх справ області Василь Кузнєцов. Він також наголосив, що за фактом нищення заповідного лісу готується відкриття кримінальної справи. А таких справ щодо нищення лісу на Івано-Франківщині вже зараз відкрито кілька десятків:

“Зараз притягується до кримінальної відповідальності за порушення лісокористування 41 особа, у тому числі цілий ряд керівників лісових гсоподарств”.

А загалом за цілий рік у сфері незаконної експлуатації карпатського лісового фонду викрито 84 злочини, 38 з них кваліфікуються як особливо тяжкі, що завдали значних збитків державі. Керівник прикарпатських правоохоронців також назвав райони, в яких незаконно вирубується найбільша кількість лісу:

“Ситуація залишається надзвичайно складною. У першу чергу це Косівський та Верховинський райони. Так само складною ситуація залишається на Яремчанщині”.

Василь Кузнєцов зауважив, що прикарпатська міліція боротьбу з розкраданням лісу розглядає як одне з головних завдань. Ведеться масова перевірка сотень пилорам, більшість із яких працюють незаконно. Паралельно правоохоронці виявляють у своїх лавах тих, хто за хабарі покриває незаконне вирубування лісу. Щодо таких міліціонерів уже відкрита ціла низка кримінальних справ. Водночас Василь Кузнєцов зауважив, що населення активно підтримує роботу міліції і повідомляє про факти розкрадання карпатського лісу.
XS
SM
MD
LG