Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 21:03

Вибори в Німеччині: оприлюднення остаточних результатів голосування затягнеться на кілька тижнів.


Надія Кандиба

Німеччина, 9 вересня 2005 - Німеччина досить стримано відреагувала на урядову кризу в Україні. Незважаючи на те, що фактично всі засоби масової інформції повідомили про події в Києві, політики утрималися від коментарів. Лише канцлер Німеччиини Ґерхард Шредер заявив у четвер після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, що українці мають право самі визначати свою долю. Стримана реакція німецьких політиків пояснюється вірогідно тим, що нині вони повністю зайняті своїми власними проблемами. Адже до парламентських виборів лишилося лише дещо більше тижня. Крім того, в країні назріває скандал навколо голосування.

У зв’язку з несподіваною смертю в одному з виборчих округів Дрездена кандидата в депутати від праворадикальної Націонал-демократичної партії Німеччини голосування в цьому окрузі переноситься на пізніший термін. Як стало відомо в п’ятницю, довибори планується провести другого жовтня. Нині виникає питання, як бути з оголошенням результатів голосування. Федеральна виборча комісія має намір вже 18 вересня оприлюднити попередні результати підрахунку голосів в усіх інших округах і затримати оголошення лише остаточних результатів. Про це заявив голова комісії Йорґен Галлен:

“Це було б ілюзією намагатися затримати попередні результати голосування, яке відбудеться 18 вересня. Більше того, ми зобов’язані оприлюднити результати в інших виборчих округах. Тим більше, що підрахунок голосів у Німеччині відбувається публічно,” - сказав голова Федеральної виборчої комісії Йорґен Гален.

Таке рішення викликало критику з боку кандидатів від християнських демократів та лібералів, які проходять по дрезденському округу. Представник ХДС Андреас Леммель заявив, що таким чином порушується принцип рівності, адже виборці в Дрездені вже знатимуть, як проголосувала вся Німеччина. Також кандидат від Вільної демократичної партії Пеггі Бельман висунула вимогу, щоб до проведення довиборів не підраховувалися голоси. Ліві партії теж не виключили можливості зверення до суду в разі оголошення попередніх результатів голосування вже 18 вересня. Тим часом праві радикали вирішли скористатися смертю свого кандилата в Дрездені, аби досягти максимальної уваги з боку засобів масової інформації. Тепер у цьому виборчому окрузі за депутатський мандат змагатиметься засновник НДПН Франц Шенгубер.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG