Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 10:46

“Звуки життя”: По вуха у смітті.Київ, 14 вересня 2005 року.

30 мільярдів тон сміття – виробничого і побутового (дані станом на 1 січня 2005 року) покрили Україну. Вони зайняли площу – понад 160 тисяч гектарів. Красива картина як для країни, яка бачить себе у європейській родині. Що робити із цією “неголовною” (на тлі глобальних реформаторських намірів нової влади) проблемою? Чи впорається Україна сама із нею?

Про кризову ситуацію зі сміттям – у спільному проекті Радіо Свобода і Нашого Радіо "Звуки Життя": “По вуха у смітті” з Надією Шерстюк.

Щоранку ми виносимо з дому сміття. Викидаємо у відверто смердючі контейнери. Зітхаємо. Такі звичні рухи. Подальша доля цього сміття, як правило, вже нікого не обходить... Воно там, десь... Але дані уряду свідчать, що скоро сміття візьме нас за горло.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Люди, які вперше потрапляють у Донецьк, дивуються – в їхньому уявленні, там є тільки шахти і терикони. Серед цих териконів, як у горах, і розташоване місто. Гори промислового сміття, які роками зростають і які ніхто не знищує. Як не дати місту потонути у відходах – можна повчитися у львів’ян. Що вони придумали – слухайте в цій програмі звуків життя.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Мешканці великих промислових міст частіше хворіють – оскільки великі підприємства не переймаються питанням – куди вивозити відходи і тим більше – як їх утилізувати, а відтак – не виконують закон. Відходи заводів труять городян токсичними речовинами. Чи несуть підприємства-порушники за це відповідальність?

Аудіозапис програми. Третій випуск:

За собою треба прибирати – це знає кожна вихована людина. Українці це знають, але зариваються у власному ж смітті, бо за його переробку відповідає держава – кажуть експерти. Як врятувати українців від “сміттєвої навали”?

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG