Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 21:38

Арон Вайс – не слід вважати, що в Україні поширюється антисемітизм.


Геннадій Сахаров

18-го вересня Запоріжжя та Дніпропетровськ відвідала делегація парламенту держави Ізраїль.

У складі делегації кнессету Ізраїлю були голови комітетів кнессету з культури і освіти та з розвитку відносин Ізраїлю з Україною панове Авраам Пороз та Міхаель Нудельман, голова підкомітету з питань освіти пані Джудит Гідалі, заступник спікера пані Колет Авіталь, а також представники допомогового комітету “Джойнт” панове Арнон Мантвер і Менахем Лепківер та пані Елішева Браун-Лапідот. Парламентарів супроводжував засновник Фонду досліджень історії Голокосту пан Арон Вайс. Делегація відвідала єврейські громадські центри у Запоріжжі та Днпропетровську, мала зустрічі з представниками громадськості, керівниками єврейських організацій. У Дніпропетровську гості ознайомилися з проектом створення центрального українського музею історії Голокосту. Відбулися зустрічі з керівництвом обласних адміністрацій і міським керівництвом Запоріжжя і Дніпропетровська. На імпровізованій пресконференції перед початком зустрічі з єврейською громадськістю Дніпропетровська голова комітету Кнессету з розвитку відносин між Ізраїлем і Україною Міхаель Нудельман сказав, що головною метою візиту є зміцнення відносин між Україною і Ізраїлем в галузях освіти, культури і соціального забезпечення та вивчення можливостей реалізації спільних проектів.
Арон Вайс
Керівник програм Центру вивчення історії Голокосту Ткума і засновник фонду Ткума доктор Арон Вайс на запитання кореспондента Радіо Свобода чи на його погляд в Україні поширюється антисемітизм, як це стверджують певні єврейські кола на Заході, відповів:

“Останнім часом є певна хвиля антисемітизму, обмежена невеликою групою. Це організація МАУП. Я певен, що більшість українського народу, української спільноти не має до цього жодного відношення. Я глибоко впевнений у цьому. Але ми вже маємо історичний досвід. Ми мусимо бути пильними. Усі, не тільки євреї. Питання антисемітизму це не питання євреїв. Це більшою мірою питання українського суспільства. Тому що це небезпека для демократичного суспільства. Тому, не перебільшуючи небезпеку антисемітизму, потрібно створювати такий діалог з людьми, з демократичними силами в Україні, щоб цього не було. І не робити узагальнень, що тут вже усе йде в цьому напрямі.” – сказав дослідник історії Голокосту доктор Арон Вайс.
XS
SM
MD
LG