Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 12:28

Про процеси партійного будівництва в Криму - "помаранчеві" сваряться і діляться.


Володимир Притула

Симферополь, 26 вересня 2005 - У Криму "помаранчеві" сваряться і роз’єднуються. Уже кілька тижнів у кримському відділенні Народного Союзу “Наша Україна” триває конфлікт у керівництві парторганізації. А в понеділок на суд громадськості свої проблеми і конфлікти винесла кримська “Батьківщина”.

Уже кілька тижнів через кримські засоби масової інформації лідери кримської організації Народного Союзу “Наша Україна” виясняють між собою стосунки, зокрема, хто з них легітимний. Минулого тижня кілька сотень делегатів останньої партконференції, яка звільнила народного депутата Володимира Шкляра з посади голови організації та обрала лідером Людмилу Іванову, кілька днів пікетували приміщення Державного секретаріату і штаб-квартири партії у Києві. У понеділок ініціатори цього пікетування звернулися до всіх партійних організацій еНеСеНУ з вимогою цитую: “очистити партію від брехунів і попутників, а також провести надзвичайний з’їзд”. І продовжую цитувати: “Фактично Народний Союз “Наша Україна” перетворився в акціонерне товариство закритого типу, де контрольний пакет акцій опинився в руках товстосумів та аферистів”, кінець цитати.

Народний депутат України Володимир Шкляр, якого президія політради еНеСеНУ відновила у партії та на посаді лідера республіканської парторганізації, каже, що це не розкол в парторганізації, а заколот. Володимир Шкляр: (переклад) “ГКЧП, як такий, не вдався. Як вони збиралися робити: проводиться конференція, готуються документи, потім робиться потужний медійний вкид, все це було пророблено. Потім готуються автобуси на Київ, вони тиснуть на президію партії, шантажують його. І весь цей план був під завісою секретності. Я б ц назвав не розколом партії, просто вони перевірили наш статут на міцність, за що їм подяка”, - заявив Володимир Шкляр. Його партійні опоненти, тим не менш, не здаються і чекають від керівництва партії реакції на звернення щодо позачергового з’їзду.

Схожі процеси тривають і в іншій “памаранчевій” організації – кримському відділенні партії “Батьківщина”. Тут теж назрів розкол. У понеділок його керівники провели прес-конференцію у Симферополі, на якій заявили, що відчувають тиск з боку громадського руху “Прозора влада” та її лідера, депутата кримського парламенту Андрія Сенченка. Голова кримської “Батьківщини” Юрій Руденко порівнює свою партію з кораблем у морі: (переклад) “Він обростає мушлями, водоростями, які уповільнюють його хід. Так і до нас тягнуться політичні прилепи, пристосуванці і політичні банкрути, від яких ми маємо намір планомірно очищатися”, заявив Юрій Руденко. На його думку, Андрій Сенченко хоче підім’яти під себе кримську “Батьківщину”.

Лідер громадського руху “Прозора влада” Андрій Сенченко ніяк не коментує закиди однопартійців. А в його оточенні неофіційно зробили припущення, що таким демаршем частини керівництва кримського відділення партії “Батьківщина” стоять інтереси народних депутатів Лева Міримського і Василя Хмельницького. Так це, чи інакше, але місцеві спостерігачі вбачають у внутрішніх війнах “помаранчевих” реальні перспективи їхньої поразки на майбутніх виборах. Каже відомий кримський журналіст Микола Семена: “Дуже багато громадських сил і різних прошарків населення Криму сподівалися на те, що разом з помаранчевими в Крим нарешті прийде здоровий глузд, державницька позиція, конкретність у роботі, що крим може відійти від проросійського популізму та інших факторів, які заважали йому в розвитку всі ці попередні роки”, – це була думка кримського журналіста Миколи Семени.
XS
SM
MD
LG