Доступність посилання

ТОП новини

Про проблеми наступних виборів.


Віктор Міняйло

Київ, 4 жовтня 2005 - Центральна виборча комісія ініціюватиме зміни до Закону про вибори, які стосуватимуться складання списків виборців. Відтепер громадяни України можуть перевірити наявність своїх прізвищ не за 15 днів, як було раніше, а за 4 місяці до виборів, - про це на прес-конференції у Києві повідомив голова ЦВК Ярослав Давидович.

Але журналістів на прес-конференції цікавили не стільки списки виборців, скільки власна доля. Адже чинний закон про вибори їм суворо забороняє коментувати події. А ЦВК навіть має право позбавити коментаторів ліцензії.

Говорить Ярослав Давидович:


“Ми це звичайно усвідомлюємо, що це надзвичайно серйозна норма закону, яка може впливати на результати виборчого процесу. Я маю на увазі, коли її застосовувати, м‘яко кажучи, не точно. Але, повірте, у ЦВК є досвід роботи із ЗМІ. І необ‘єктивного підходу зі сторони ЦВК не буде. Але не буде такого, як було раніше у новинах: ще не встигла відбутися подія, як про відомих публічних людей у такій формі подається інформація, що прямо плакати хочеться від умілєнія”.

А от деяким народним депутатам з новітньої опозиції плакати хочеться від цієї норми закону. Говорить член фракції Партії регіонів Тарас Чорновіл:

“Може з‘явитися проблема щодо ЗМІ, внаслідок того, що в закон було протиснуто положення, згідно з яким може призупинять на час виборчої кампанії ліцензія, або випуск відповідного друкованого органа чи електронного ЗМІ, без рішення суду до речі. Якщо ЦВК в ньому помітить речі, які, наприклад, розпалюють міжнаціональну ворожнечу чи загрожують державній цілісності України. Або, вони розмістити нібито матеріал, який за відомо неправдивий і наклепницький характер має. Без суду такі речі доказати не можна. Я боюсь, що буде варіант той, що під цим виглядом призупинятимуть цілі блоки ЗМІ, у тому числі і ті, у який вже проплачені рекламні блоки та інші. Другий варіант, який буде, це вихлюоп найчорнішої інформації. Але наша партія спокійна. Бо це нас навряд чи стосуватиметься. Проти нас вже все, що могли сказали. І ми ухвалили рішення в цьому не брати участь самі”.

Як і Тарас Чорновіл витік компромату серед проблем майбутніх виборів назвав і незалежний депутат Олександр Волков:

“Найбільша проблема – це буде викид компромату. Тому що політичні сили які на слуху у нашого суспільства не думають про те, як створити якусь систему виборчу, як використати ідеологію. Тому що немає фахівців у цих політичних силах, які б могли це прописати. Я думаю, те що сьогодні іде, як основна рекомендація: давайте зберемо компромат. Навіть сьогодні до мене підходило кілька депутатів і казали: “Знаєш, ти підтримуєш Юлію Володимирівну, а вона найбільш, російською “уязвімая”. Є стільки компромату!! От зараз ми викинемо про її домовленість з Росією. Ну якусь, пробачте, херню там розказують. І це може якось знизити рейтинг Юлії Володимирівни.

Бачте про що вони кажуть!!! Є технології щоб знизити рейтинг Юлії Володимирівни, але нема технології, щоб підвищити свій рейтинг. Але ми до цього готуємося, ми знаємо, як цьому протистояти, так що все це єрунда”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG