Доступність посилання

ТОП новини

Угорщина запроваджує нову візу для сусідів.


Василь Плоскіна

Угорщина, 7 жовтня 2005 – З 1 січня наступного року Угорщина вводить так звану національну візу для громадян України, Сербії та Чорногорії, Румунії і Хорватії. Її власники матимуть можливість більше разів відвідувати Угорщину, крім того, етнічним угорцям або ж тим особам, які вивчають угорську мову, культуру, навчаються в місцевих вузах або мають родичів, можна буде залишатися в Угорщині на три місяці довше.

Представник міністерства закордонних справ Марта Фексі розповіла журналістам, що отримання національної візи буде безкоштовним. В Україні, наприклад, за нею можна буде звернутися в кілька консульських представництв у західних областях та в Києві. Разом з тим ніхто поки що не збирається скасовувати іншу безкоштовну візу для українських громадян, введену два роки тому після ухвалення міурядової домовленості про так званий асиметричний візовий режим. Нагадаю, що громадяни Угорщини, як і раніше, їздять в Україну без віз.

На думку угорських дипломатів, такий стан зберігатиметься принаймні до 2007 року, поки Угорщина не ввійде до шенгенської зони. Оскільки за межами своєї історичної батьківщини, за різними оцінками, мешкає до 4 мільйонів етнічних угорців (переважно в сусідніх державах), у Будапешті вельми зацікавлені в тому, щоб ці люди могли й надалі відвідувати Угорщину. Торік тут навіть проводився референдум щодо введення подвійного громадянства для закордонних угорців. Щоправда, виборці проголосували проти такого закону. Тим не менше угорський уряд заявив, що не збирається залишати меншини за кордоном напризволяще і пообіцяв робити все можливе, щоб вони отримували різнобічну підтримку з боку материнської держави. Введення нової національної візи є одним з таких дипломатичних кроків.

З іншого боку, зауважують місцеві аналітики, навряд чи з настанням 2007 року на східних і південних кордонах Угорщини знову з’явиться нова “залізна завіса”. Справа в тому, що угорські економічні зв’язки досить тісно зав’язані на регіональних економіках. Місцеві підприємці зацікавлені у вільному пересуванні капіталів, робочої сили і товарів. У режимі закритих кордонів на це розраховувати не доводиться.
XS
SM
MD
LG