Про зміни, які відбуваються у сфері засобів масової інформації напередодні виборчої кампанії – у спільному проекті Радіо Свобода і Нашого Радіо "Звуки Життя": “Під пресом преси” з Микитою Моісеєвим.
Хоча "преса" означає будь-який засіб масової інформації, чомусь асоціації виникають сталі - газета. Запах свіжої газети - у когось пов’язаний із ароматом кави, у когось - із галасом ранкової маршрутки. Але найфанатичніші любителі "інформаційної свіжини" збираються щодня на столичній Шулявці, під будівлею "Преса України". Тут від самого ранку відбуваються торги - друковані слова ідуть у роздріб і оптом, на вагу та пачками. Аби з’ясувати, які видання читають люди, і яким найбільше довіряють, на прес-базар ходила Леся Штогрин.
Аудіозапис програми. Перший випуск:
Час від часу кожний українець відволікається від особистого життя і проблем у ньому - і цікавиться - а що відбувається в країні? ТОді купляє газету, дивиться теленовини або слухає радіо. За минулої влади задля отримання більш-менш правдивої картини дня треба було переглянути новини на усіх телеканалах. І потім робити висновки - що ж насправді відбувається. Тепер, незважаючи на обіцяну «помаранчевими» свободу преси, новий Закон про вибори суттєво, за словами експертів, обмежує можливості журналістів…
Аудіозапис програми. Другий випуск:
Вільне слово у Росії - поняття віднедавна майже забуте - вважає кореспондент Радіо Свобода у Москві Віталій Портніков. Після того, як символ об’єктивності - телекомпанія НТВ поступово перекочувала у власність держави… Натомість чеські ЗМІ по праву можна назвати четвертою владою - вони дійсно можуть впливати на політичну ситуацію у країні. Про останній, найгучніший здобуток чеського громадського телебачення, яке довело, що може впливати на політичну ситуацію у державі, розповідає кореспондент Радіо Свобода у Празі Оксана Пеленська.
Аудіозапис програми. Третій випуск:
Новий закон про вибори забороняє журналісту давати свої оцінки та надає можливість ЦВК та її окружним комісіям забирати у телеканалів ліцензію в разі порушення закону. Однак документ не дає чітких визначень - що саме, наприклад, можна вважати оцінкою журналіста, а що - ні. У голови ЦВК - Ярослава Давидовича - є свій критерій - доля телеканалів залежатиме від того, чи розчулиться пан Давидович від теленовин.
Аудіозапис програми. Четвертий випуск: