Доступність посилання

ТОП новини

Американські конгресмени: Україна заслуговує на місце в СОТ, але однієї дружби зі США недостатньо.


Віктор Міняйло

Київ, 12 жовтня 2005 року - Україна заслуговує на членство у Світовій організації торгівлі, але однієї дружби з Америкою недостатньо, щоб досягти порозуміння. Про це заявив сьогодні у Києві конгресмен Джим Колбі, який очолює делегацію американських законодавців. Конгресмени зустрічалися з Президентом України Віктором Ющенком та Прем‘єр-міністром Юрієм Єхануровим.

Джим Колбі в американському Конгресі очолює підкомітет з фінансування закордонної діяльності та експорту.

Він повідомив, що Конгрес США виділив 60 мільйонів доларів технічної допомоги України. Ці кошти будуть спрямовані на проведення юридичної, адміністративної реформи, підготовки змін до законодавства щодо вступу до СОТ. Це, насамперед, закони, які стосуються захисту інтелектуальної власності.

Джим Колбі наголосив, що з часів проголошення української незалежності США надавали багато допомоги Україні, але кілька років тому ця співпраця занепала. Але, на його думку, з новим урядом Америка співпрацюватиме активніше.

На запитання, коли Україна може приєднатися до СОТ, Джим Колбі відповів, що спочатку Україна і США мають підписати двосторонню угоду. Але подібні переговори часто складні, і тому однієї дружби для порозуміння недостатньо. Водночас Джим Колбі є оптимістом:

“Україна заслуговує свого місця в СОТ, і в мене немає сумніву, що ми цієї угоди досягнемо”.

Щодо наступного візиту до США прем‘єр-міністра України Юрія Єханурова, то Джим Колбі повідомив, що конкретної дати ще не має. Але він переконаний, що частина його візиту також буде присвячена обговоренню питання СОТ.

Крім економіки, на зустрічі з Президентом України конгресмени говорили про становище в Білорусі, спільні зусилля США, Литви та України, щоб просувати там демократію. Візит американської делегації продовжиться у четвер.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG