![](http://gdb.rferl.org/559CBA71-91B2-4A1E-823E-FE6538982B5C_w250.jpg)
Збори, що проходили під гаслом “Нас дружба поєднала”, були організовані і проведені Управлінням культури Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Центром грузинської культури “Сакартвело” і дніпропетровським Фондом українсько-грузинських відносин.
Голова центру “Сакартвело” Біжан Гвадежаія повідомив що грузинська громада у Дніпропетровську налічує 180 осіб. У області проживають близько 3000 грузинів, з них близько сотні – біженці з Абхазії.
![](http://gdb.rferl.org/01FD4B15-3C0A-4812-AEB3-23A5CF845B96_w250.jpg)
Говорить голова управління культури обласної держадміністрації Іван Шулик:
“Тут буде звучати українська і грузинська мова і це покаже наськільки ми разом. Це для нас свято разом з грузинською громадою. Сюди запрошені також інші національні громади. Я хотів би сказати що помаранчева революція в Україні, яка відбулася після подібної революції у Грузії, теж показала схожість нашого менталітету, те, що ми можемо, об’єднавшись, вирішити колосальні справи, не проливаючи краплі крові”.
![](http://gdb.rferl.org/325C4F95-F6DD-4537-905C-A8589EC178D9_w250.jpg)
По закінченні зборів дві корзини квітів – синіх і жовтих від українців і білих та червоних від грузинів були покладені до пам’ятника Тарасові Шевченку.
У перебігу Року Грузії в Україні у Дніпропетровську видані брошури “Історія Грузії”, “Сучасна Грузія”, “Рецепти грузинської кухні”. У листопаді у Дніпропетровську і районних центрах області відбудуться вечори грузинської поезії та інші заходи, присвячені Року Грузії.