Доступність посилання

ТОП новини

„Нинішній парламент не здатен визнати УПА борцями за волю України”.


Петро Каландирець


Одеса, 17 жовтня 2005 - Про це під час перебування в Одесі заявив Почесний голова Української республіканської партії „Собор”, народний депутат України Левко Лук’яненко.

Колишній політичний в’язень прокоментував на проведеній прес- конференції і факт спровокованої „лівими силами” у Києві сутички з учасниками святкування 63 річниці Української Повстанської Армії.

Левко Лук’яненко нагадав, що Верховна Рада України нещодавно проголосувала навіть проти включення до порядку денного Законопроекту „Про реабілітацію жертв політичних репресій”. Робота над цим документом тривала понад три роки. Голоси проти згаданого законопроекту переважали від фракцій комуністів, соціалістів та колишніх провладних фракцій.

На думку почесного голови УРП „Собор”, нинішній парламент не підтримає і рішення, яке стосується визнання УПА. Такий стан справ він пояснив тим, що у Верховній Раді „є дві третини людей, які навіть у роки незалежності України, роблять усе можливе, щоб ветерани УПА не одержували від держави належної допомоги”.

Левко Лук”яненко вважає, що сутички між представниками „лівих” та проросійських сил та учасниками святкування річниці УПА є наслідком тотальної цензури у колишньому СРСР і неправдивої інформації про українських повстанців.

„Ті старі люди, які у Києві влаштували протест і бунт, не знають справжньої історії. Мені їх шкода, бо вони є ідейними каліками, якими їх зробила комуністична цензура”, - переконаний почесний голова УРП „Собор”.

Народний депутат України Левко Лук’яненко: „Сутичка на Хрещатику має спонукати уряд і Президента звернути на цей факт більшу увагу і заохотити українське телебачення, радіо, видавництва більше друкувати історичної правди. Щоб якщо не старші люди (бо вони навряд чи здатні щось переосмислити), то хоча б середнє покоління, молодше покоління краще знали нашу історію і замість проклинати ОУН та УПА будуть гордитися. Гордитимуться на цілий світ, бо тоді це був прояв такої самовідданості за ідею державності, якої мало який народ проявляв за час своєї історії”.

Тим часом, стало відомо, що обласні відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Народного Руху України та Конгресу Українських націоналістів вже звернулися до Президента та Верховної Ради з вимогою визнати збройну боротьбу УПА національно-визвольним рухом за незалежність України.

„Нині вже відомо, що проти УПА воювали лише дивізії НКВС, створювалися спец-групи під виглядом вояків УПА, які стріляли у спину воїнам Червоної армії, нищили інтелігенцію, щоб спровокувати невдоволення місцевих жителів.

Проте ті, хто розстрілював і депортував, ще й нині одержують високі державні пенсії, а їхні нащадки з однієї одіозної фракції Верховної Ради ще й зараз носять депутатські значки неіснуючої держави”
, - наголошено у спільній заяві.

Ветерани, активісти НРУ та КУН в Одесі переконані, що „допоки герої України не будуть визнані на державному рівні, Україна не є справді незалежною державою”.
XS
SM
MD
LG