Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Бідність і багатство по-українськи.Київ, 15 жовтня 2005 року.

Сьогодні за ініціативи ООН відзначають Всесвітній день подолання бідності.

Про бідність і як її долати – у спільному проекті Радіо Свобода і Нашого Радіо "Звуки Життя": “Бідність і багатство по-українськи” з Надією Шерстюк.

Фахівці виробили два підходи щодо визначення бідності. Перший - абсолютний - це коли людині не вистачає на елементарні життєві потреби - харчі, дах над головою, одяг. Другий підхід - відносний - коли потреби перевищують кошти для їхнього задоволення. Крим – приклад разючої відмінності між багатіями і бідними людьми, стверджує кореспондент Радіо Свобода Володимир Притула.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

З одного боку злидні легко виміряти цифрами- за даними ООН це два долари на добу. З іншого боку- бідність явище психологічне, і кожна людина сама визначає для себе межу злиднів, чи радше - межу радості від користування тим, що має. Що є бідність у розуміння українців? Розповідають перехожі на вулицях.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Британець Бенджамін Роунтрі був першим, хто дослідив явище “бідність” і дав їй визначення. Часи вікторіантської Англії вже минулися, і тепер достатньо важко за зовнішнім виглядом з’ясувати, хто твій співрозмовник – бідна чи багата людина. Ба більше, правило хорошого тону сучасного британця – не розкривати рівень своїх доходів.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

“Бідність – не порок, а нещастя” – так повністю звучить відоме прислів’я, якщо вірити російському філологу Володимиру Далю. Це нещастя довелося скуштувати родині Остапчуків. Попри те, що всі члени сім’ї працюють, грошей постійно бракує. Кореспондентка “Звуків життя” Леся Штогрин побувала у хаті Остапчуків і побачила, як вони живуть.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG