Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Справи профспілкові.Київ, 18 жовтня 2005 року.

Сьогодні Міжнародна конфедерація вільних профспілок оприлюднила свій черговий щорічний звіт про досягнення профспілок в усьому світі у боротьбі за права трудящого люду. Україну у ньому гостро критикують. Щоправда, звіт цей оглядає події дореволюційного періоду 2004 року.

Про роль профспілок у наш час – у спільному проекті Радіо Свобода і Нашого Радіо "Звуки Життя": “Справи профспілкові” з Надією Шерстюк.

За Радянського Союзу профспілки вважалися потужною силою, здатною захистити трудові права громадян. Наразі Радянського Союзу вже немає, але профспілки продовжують існувати. Чи довіряють їм українські громадяни, чи здатні профспілки нині відстоювати інтереси робітників на підприємствах?

Аудіозапис програми. Перший випуск:

На Прикарпатті впродовж останніх років профспілки жодного разу не змогли виступити єдиним фронтом для захисту інтересів громадян, розповідає кореспондент Радіо Свобода у Івано-Франківську Іван Костюк. Натомість в Америці, стверджує нью-йоркський кореспондент Радіо Свобода Юрій Дулерайн, профспілки – це потужна сила. Що засвідчує нещодавня справа між механіками та авіакомпанією Норс-Вест Ейрлайнз.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Київська медіа –профспілка (а особливо її діяльність під час Помаранчевої революції) засвідчила, що в Україні може існувати така профспілка, котра є не засобом маніпуляції суспільною думкою, а важливою ланкою громадянського суспільства, яка захищає трудові права її членів. Про те, як профспілка захищала журналістів, розповідає її екс-голова Єгор Соболєв.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Роль і вплив профспілки може бути вагомою - вважає голова федерації вільних профспілок Михайло Волинець. Ця людина за свої погляди страждала не раз. Один з випадків тиску стався сьомого березня минулого року- тоді люди у масках та уніформах без позначок викрали його сина - Андрія. Хлопець зі струсом мозку та гематомами потрапив до лікарні.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG