![](http://gdb.rferl.org/41965FE4-B332-442B-89E0-FA116C56AFC5_w250.jpg)
Поважну делегацію послів країн-учасниць блоку НАТО в Одесі зустрічали нечисленні пікети з протестом проти залучення України до Північноатлантичного альянсу. Крім представників Компартії та Партії Зелених до пікетів долучилися активісти проросійської організації „Єдіноє отєчєство”.
Тим часом у Будинку офіцерів Південного оперативного командування сьогодні відкриті курси перепідготовки українських військовослужбовців, які незабаром будуть звільнені в запас. У церемонії відкриття взяли участь члени Північноатлантичної ради. За програмою альянсу в Одесі відкриті курси вивчення англійської і німецької мов та спеціальні курси для військових моряків, медиків. В їхніх рамках будуть проходити навчання близько 50 військовослужбовців.
Ця програма розрахована на 5 років, буде фінансуватися за рахунок громадянських фондів НАТО і має позитивно вплинути на ставлення до альянсу з боку українських громадян.
![](http://gdb.rferl.org/881F41C4-7711-4F78-8D38-1540B59DE527_w250.jpg)
Представник департаменту політичних відносин і безпеки НАТО Жерар Мале повідомив, що курси іноземних мов будуть охоплювати не лише столицю України, але і такі міста як Одеса, Дніпропетровськ та Львів. Згадана програма вже одержала підтримку з боку міністра оборони України.
Заступник командувача військ Південного оперативного командування з гуманітарних питань, полковник Олександр Розмазнін вважає, що питання вступу України до блоку НАТО є перспективою майбутнього.
„Це не станеться цього року чи у 2006 році. Необхідно ухвалити політичне рішення і провести велику підготовчу роботу. Ми маємо вийти на стандарти НАТО. Коли ми це зробимо, тоді буде така перспектива. Сьогодні Україна є насередині завершального етапу підготовки до вступу. У нашої держави має бути майбутнє. А майбутнє може бути лише тоді, коли ця держава буде захищена. Не буде захисту, не буде і майбутнього. Парасолька цього захисту на сьогоднішній день є в руках саме НАТО”, - сказав Олександр Розмазнін.
![](http://gdb.rferl.org/5AECA5DD-0453-4423-A44D-CEF0550FBA20_w250.jpg)