Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 02:19

Активної підтримки Лазаренка у Дніпропетровську немає.


Геннадій Сахаров


Дніпропетровськ, 2 листопада 2005 (RFE/RL) - Партія Павла Лазаренка “Громада” знову з’явилася на передвиборчому полі і в надії на повернення свого лідера робить гучні заяви. Наш кореспондент Геннадій Сахаров вирішив з’ясувати як ставляться до Лазаренка і перспективи його повернення в Україну пересічні громадяни у Дніпропетровську.

На пресконференції керівників дніпропетровських обласної і міської організацій “Громади” 11-го жовтня було заявлено що що Павло Лазаренко незабаром повернеться в Україну щоб очолити виборчий блок свого імені. 27 жовтня відбулася обласна конференція “Громади”, на якій делегати аплодували портрету Лазаренка, слухаючи його телефонне звернення з запевненнями про повернення і обіцянками назвати поіменно усіх хто його зрадив. Оголошено що “Громада” налічує 150 тисяч членів в Україні і 80 тисяч на Дніпропетровщині. 28-го жовтня вийшла газета “Дніпровська Правда” з передовою статтею, де запевняється що “Громада” візьме 30% мандатів у обласній раді і статтею під назвою “Люди вірять Лазаренку” про, цитую: “Триумфальне повернення партії “Громада” та її лідера Павла Лазаренка на політичний Олімп”. Стаття містить посилання на результат опитування, проведеного інтернет-агентством “Форум”, згідно з яким 70% опитаних вважають що Лазаренко повернеться і стане вагомою фіґурою у політиці. Місцеве телебачення показало чималий сюжет про конференцію “Громади”. І того ж 28 жовтня на фасаді дніпропетровського Центрального універмагу з’явився великий портрет Павла Лазаренка з написом «З любов’ю до рідного краю. П. Лазаренко”. За три тижні до початку вибочої кампанії наявні усі ознаки інформаційної атаки на дніпропетровців по усіх напрямках. Кореспондент Радіо Свобода, котрий не має можливостей інтернет-агентства, вийшов на центральний проспект Дніпропетровська щоб з’ясувати у перехожих що вони думають про Лазаренка, про його повернення і шанси на виборах. Розмови відбувалися впрост під портретом Павла Івановича. Найбільш типові відповіді –

Кор. - Добрий день! Можна Вас спитати? Радіо Свобода. Бачите портрет Павла Івановича Лазаренка? Лазаренко заявляє що він збирається повернутися до Дніпропетровська і балотуватися до Верховної Ради разом з партією “Громада”. Як Ви до цього ставитеся?

Двоє перехожих – Без різниці, байдуже.

Подібно відповіли ще кілька людей –

Жінка - “Я вам скажу що я далека людина від політики і він мене не цікавить, Лазаренко”.

Жінка – Не знаю, мені хочеться якихось змін. Це минулого разу не справдилося.

Кор. – Тобто ви ставитеся до цього негативно чи позитивно?

Жінка – Ніяк. Але я не проти.

Тільки один молодий чоловік відповів що ставиться до Лазаренка позитивно і претензій до нього не має.

Інші відповіді були більш негативними –

Молодий хлопець - У нього мало шансів. Я його взагалі не підтримую. У мене до нього негативне ставлення. Свого часу, коли він був при владі, він проявив себе з поганого боку.

Його товариш – Я з ним згоден, на мою гадку Лазаренко не має підтримки народу.

Чоловік середнього віку – Як на мене то я б заховав його і не показував більше. Дарма звідси ніхто не тікає. Значить була причина що тікав. Що він мені гарного зробив? Аж нічого.

Жінка – Нєхорошо. У те що він каже що заробив гроші на той час нормальним шляхом я не вірю. Він обібрав народ, хай він сидить там. Це така моя думка.

Чоловік – Моя думка з цього приводу – я ставлюся негативно. Він не гідний того щоб повертатися і щоб ми його обирали.

Хлопець – Та не знаю. Подивимось. Може він змінився, може ні. А взагалі його не дуже хотілося б бачити при владі.

Жінка – Дуже негативно. Я думаю, його повернення – це плювок на всіх українців одразу. Ну навіщо він тут? Людина, яка обікрала Україну. Це взагалі ганьба Україні – його повернення.

Жінка – Я думаю, що розміщення тут цього плакату – виклик жителям Дніпропетровська. Я вважаю що цей плакат тут розміщений тому що будівля Центрального універмагу у Дніпропетровську є власністю однієї з фірм, яка належить так або інакше опосередковано Павлу Івановичу.

Отак кажуть люди. Розсудливо, спокійно, без аґресії і злоби. Але активної підтримки Павла Лазаренка і “Громади” не видно. Здебільшого ставлення до перспективи повернення Лазаренка негативне.
XS
SM
MD
LG