Доступність посилання

ТОП новини

Івано-Франківщина без страйків.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 3 листопада 2005 (RFE/RL) - На Прикарпатті лише зрідка відбуваються страйки. Галичани, на відміну від Центральної та Східної України, здебільшого обстоюють свої права в судах.

Під стінами Івано-Франківської обласної держадміністрації дуже нечасто можна побачити людей, які стоять, вимагаючи у влади вирішення своїх проблем. Зрештою, це й не дивно, адже в регіоні зараз працює лише кілька великих підприємств. Робітники лише одного з них, хімічного концерну „Оріана”, десь рік томУ домагалися підвищення зарплатні. Страйк протривав кілька днів, і керівництву підприємства вдалося досягнути компромісу зі своїми працівниками.

Найчисленніша акція протесту, яка відбулася в обласному центрі Прикарпаття за останній час, - це був протест кількох десятків працівників міського ринку, які вимагали у влади припинити процес перенесення базару на околицю міста. Згідно з даними, які подає обласна прокуратура, галичани в останні роки намагаються вирішувати свої проблеми здебільшого в судовому порядку і звертаються не лише до місцевих судів. Їхні заяви йдуть і до столиці, і навіть до Європейського суду. Картини, на яких страйкують тисячі людей, в Івано-Франківську давно відійшли в минуле разом з розвалом великої промисловості.

Останніми, хто заявив зараз про намір страйкувати, були таксисти. Але, як з’ясувалося, більшість мешканців міста навіть не підозрюють, що автоперевізники хочуть протестувати і чогось вимагають. Отож, Івано-Франківщина живе без страйків. І це, зважаючи на місцеві реалії, цілком об’єктивний процес.
XS
SM
MD
LG