Доступність посилання

ТОП новини

Заворушення бідняків у передмістях Парижа впливають на політичну ситуацію в країні.


Василь Зілгалов

Прага, 3 листопада 2005 (RFE/RL) – Вже сьому ніч бідні райони на півночі і сході Парижа освітлюють палаючі авто, при цьому видно й розграбовані крамниці. Поліція приведена у стан бойової готовності. Але сутички відбуваються не лише на вулицях, як повідомляють кореспонденти радіо Свобода з французької столиці, але й у вищих політичних кола країни. Французький прем’єр Домінік де Вільпен і міністр внутрішніх справ Ніколя Саркозі, котрі є можливими суперниками на наступних у 2007 році президентських виборах, кожен по-своєму намагаються використати заворушення в передмістях столиці у своїх політичних інтересах. Так повідомляють спостерігачі. На екранах телебачення, перших сторінках міжнародної преси у ці дні кадри і фото пожеж і грабунків у передмістях Парижа. Горять авто, автобуси, повно поліції у комплектному спорядженні. Вже сьому ніч переважно молоді хлопці із імігрантського середовища тримають у напрузі північні і східні передмістя французької столиці. Спалені понад 40 авто і автобусів, поранені 13 пожежників. Одному із них кинули в обличчя коктейль Молотова, і той у важкому стані перебуває в лікарні. Заворушення почалися з бідного передмістя Кліші- су – Буа минулого четверга, коли двоє підлітків - арабів намагалися втекти від поліції і загинули на трансформаторній будці від електричного удару високої напруги. Сама поліція відкидає обвинувачення у спробі заарештувати їх. Таку ж позицію займає і міністр Ніколя Саркозі.

Кореспондент радіо Свобода Міралі Госейні побував в одному із районів напруження – Ольне -су - Буа і спростовує те , що нібито заворушення мають якусь релігійну причину чи пов’язані з мусульманами: “Головною проблемою є зовсім не релігія, це точно. Головна проблема в молодих людях, які часто не знають, що їм робити, вони не мають роботи, покидають школу і вони всі на вулиці; багато вживають наркотики і коли бачать поліцію – в паніці”. Очевидці стверджують, що молодь незадоволена, вона відчуває дискримінацію і навіть буває, що коли хтось має і університетську освіту. часто не може також знайти роботу. Ось що каже один із учасників бунтів:

“Проблема у соціальній нерівності, більшість молодих, що живуть у передмістях, не мають роботи. Ніхто не хоче їх. Для них пропонують лише незначну, короткотермінову роботу”.

У політичних колах Франції бачать у заворушеннях проблему, яку необхідно буде розв’язувати у найближчий час. Якраз нинішній прем’єр Доменік де Вільпен і міністр внутрішніх справ Ніколя Саркозі, котрі можуть стати суперниками на наступних президентських виборах у Франції 2007 року і зіштовхнулися з проблемою заворушень у передмістях столиці. Повідомляється, що Ніколя Саркозі відвідав вночі з телекамерами одне із бурхливих передмість. Але протестанти відмовляються вести переговори з ним, зокрема тому, що стало відомо, як Саркозі зневажливо охрестив бунтівників таким словом як “покидьки”. Нинішній прем’єр Франції – Доменік де Вільпен викликає більшу повагу у мешканців цих районів.

Анналітик з Французького інтституту міжнародних відносин Філіп Моро де Фарж каже:

“Пан Саркозі був фантастично популярний, але тепер він втрачає ґрунт, він втрачає популярність”.

Бунтівники навіть погрожують поширити дії на всю територію Франції, якщо Саркозі буде намагатися діяти. Хоча спостерігачі кажуть, що це лише порожні погрози.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG