Доступність посилання

ТОП новини

Доля кредиту Світового Банку для Одеси залежить тепер лише від українських урядовців...


Петро Каландирець

Одеса, 7 листопада 2005 (RFE/RL) - Таку заяву зробила під час перебування в Одесі менеджер проекту Світового банку з розвитку міської інфраструктури - Сіма Макгі. Делегація Світового банку у складі трьох відповідальних працівників під час перебування в українському причорноморському місті мала зустрічі з першим заступником Одеського міського голови Анатолієм Ворохаєвим та начальником департаменту інвестиційної політики Одеської міськради Іриною Яроцькою.

Проект розвитку міської інфраструктури, який, як передбачається, фінансуватиме Світовий банк, охопить поять міст України: Одесу, Чернігів, Харків, Івано-Франківськ та Донецьк. Загальна сума проекту складає 140 мільйонів доларів, з яких Одеса має одержати (з урахуванням грантових грошей) понад 40 мільйонів. Конкретно проект буде охоплювати системи водопостачання, каналізації, утилізацію твердих побутових відходів.

Відділ з розвитку міської інфраструктури Світового банку працює у співпраці з українським урядом та місцевими органами влади. Саме на прохання муніципалітетів особливу увагу під час виділення фінансової допомоги банк приділяє водопостачанню, каналізації та іншим приоритетним для сучасних українських міст галузям.

Документ з основною концепцією кредиту ( зокрема і для Одеси) має бути схвалений українським урядом 9 листопада. Через два тижні будуть розглядати пакет технічної документації, щоб 28 листопада Світовий банк мав можливість запросити до Вашингтона представників українських муніципалітетів для продовження переговорів щодо виділення кредиту.

Сіма Макгі
„Графік достатньо напружений. Але ми сподіваємося, що уряд України зробить все можливе для того, щоб усе відбувалося за вже узгодженим графіком”, - сказала Сіма Макгі.

Світовий банк, як відомо, працює безпосередньо з Міністерством фінансів України, з яким і буде підписана кредитна угода. Щоправда, у прикладі з Одесою представники банку висловили готовність працювати безпосередньо з мерією міста.

Менеджер проекту з розвитку міської інфраструктури Сіма Макгі наголосила, що в Одесі співпраця між міською владою і комунальними підприємствами „є зразковою. Це надало можливість достатньо швидко підготувати необхідну проектну документацію. Технічна робота в Одесі та інших чотирьох містах є завершеною. Світовий банк надзвичайно зацікавлений у справі виділення Україні цього кредиту. Все нині залежатиме від того, як уряд України зробить свою роботу. Ми сподіваємося на плідну роботу Кабінету міністрів”.

Спеціальні місії Світового банку будуть контролювати реалізацію проекту підтримки міської інфраструктури у п’яти українських містах. Представники місій будуть допомагати у необхідних закупівлях і слідкувати, щоб усі правила Світового банку, які стосуються кредитів, були дотримані.

Начальник департаменту інвестиційної політики Одеської міськради Ірина Яроцька повідомила журналістам, що нині готується спільне звернення п’яти муніципалітетів до українських міністерств, від плідної роботи яких залежить доля проекту Світового банку. Мова йде про міністерства економіки, юстиції, містобудівництва і архітектури, закордонних справ.

Делегація Світового банку у мерії Одеси
„Терміни є дуже обмеженими і ми не маємо права виходити за дозволені графіки. Саме тому ми переконані, що згадані міністерства засвідчать – вони працюють повноцінно, нормально, як це робиться у будь-якій розвинутій країні. Ми переконані, що урядовці розуміють, наскільки цей кредит є важливим для розвитку українських міст, для України в цілому...”,- сказала Ірина Яроцька.

Перший заступник міського голови Анатолій Ворохаєв зазначив, що „Одеса не лише зацікавлена у одержанні кредиту від Світового банку, але і впевнена, що цей проект буде доведений до логічного завершення урядовими відомствами, які мають виконати свої зобов’язання перед Світовим банком”.
XS
SM
MD
LG