Доступність посилання

ТОП новини

Видавничий проект “Українська класика. Меценатський проект”: допомога сільським і міським бібліотекам.


Богдана Костюк

Київ, 10 листопада 2005 (RFE/RL) - У рамках сьомого Київського книжкового ярмарку видавництво “ФАКТ” презентувало новий видавничий проект “Українська класика”, до здійснення якого долучилися меценати. Із здійсненням проекту з’явилася надія, що бібліотеки у різних областях держави поповнять свої зібрання.

Проект передбачає видання книжкової серії класичної української літератури коштом меценатів. Значну частину накладу видавництво “Факт” – за посередництвом Міністерства культури – передаватиме до сільських бібліотек; решта накладу надходитиме у продаж за невисокими цінами. Про це повідомив головний редактор видавництва Леонід Фінкельштейн.

Перша книга з проекту – “Михайло Коцюбинський. З глибини. Повість, новели” видана коштом Галини Хоткевич – доньки видатного українського письменника Гната Хоткевича. Пані Галина мешкає у Франції, на життя і благодійну діяльність заробляє писанкарством і навчає цьому дітей.

Про початок проекту Леонід Фінкельштейн розповідає:

“В Україні близько 17 тисяч міських бібліотек – досить таки потужний потенціал, я можу сказати. Але вони теж не дуже з книжками заможні. І от ми вирішили половину накладу подарувати від імені пані Галини подарувати бібліотекам, а частину – продавати через деякі книгарні в Україні, далеко не всі! Умова проста: книжка повинна коштувати не більше, ніж 3 гривні. Домагатися того, щоб сьогодні українську класику купували за такі ж гроші, як купують, скажімо, Мариніну та Донцову, я не вважав би, що це можливо. Крім того, хотілось би працювати з тими магазинами і книгарнями, які у цьому зацікавлені: п’ять книгарень на всю Україну, до речі, ми вибрали”.

Пан Леонід зізнається, що не сподівався знайти відгук у серцях заможних українців, але –

“Один хлопець прийшов до нас сам. Я перепрошую за це слово, але просто я набагато старший за нього. Це – генеральний директор однієї відомої рекламної фірми – Єгор Лихацький, можу його назвати. І він сам запропонував на другу книжку у цьому проекті, на тих самих умовах гроші. На видання – це буде Микола Хвильовий, “Арабески” книга його буде називатись, і ми теж видаємо його накладом 6 тисяч примірників: три тисячі будемо дарувати сільським бібліотекам, а три тисячі буде у вільному продажі знову таки за ціною 3 гривні”.

За словами Леоніда Фінкельштейна, основний напрямок меценатської підтримки – донесення книжок до тих верств населення, які їх найбільше потребують, а саме - до мешканців сільської місцевості і невеличких міст України. Мережа книгозбуту, запроваджена видавництвом “Факт”, дозволяє доставити книжки у найвіддаленіші куточки України, - стверджує пан Фінкельштейн.
XS
SM
MD
LG