Доступність посилання

ТОП новини

Британські журналісти вважають, що Ющенка труїли росіяни.


Оксана Пеленська


Прага, 10 листопада 2005 (RadioSvoboda.org) – Президент України Віктор Ющенко надав зразки своєї крові для експертного дослідження. Це потрібно для судово-медичної експертизи, що призначена у кримінальній справі за фактом замаху на його життя. Як повідомила в четвер речниця президента Ірина Геращенко, аналіз робитимуть провідні фахівці трьох країн Європи.

Генеральна прокуратура України розглядає 7 версій отруєння українського лідера. Тим часом творці британського документального фільму “Ющенко: недосконале вбивство” на підставі свідчень багатьох осіб – лікарів, агентів контррозвідок, журналістів, а також на основі архівних документів – дійшли свого власного висновку: вони вважають, що головна версія спроби отруїти Віктора Ющенка – російська.

Прем’єра цього фільму відбулася якраз днями на чеському Громадському телебаченні.

Словами про те, що отрута є прадавнім способом убивства, що вона діє моментально, а смерть може завдавати нелюдської болі, розпочинається майже годинний кінодокумент, який вперше вчора побачили чехи. Чому саме зараз чеське телебачення показало документ про отруєння Ющенка ? На запитання радіо ’’Свобода’’ відповідає речник Чеського Громадського телебачення Мартін Крафл:

“Ми на Чеському телебаченні припустили, що цей закордонний документ належить до дуже успішних, він був зроблений у Британії. Ми гадаємо, що на екранах Громадського телебачення такі фільми повинні мати своє місце, особливо в контексті першої річниці Помаранчевої революції”.

Про історію хвороби президента України Віктора Ющенка в фільмі розповідає Євген Червоненко - тоді керівник його охорони.

Тільки раз Ющенко опинився без охоронців, це була вечеря в колі заступника керівника Служби безпеки України Володимира Сацюка. Як свідчать фахівці, першим за ознаками встановив отруту англійський токсиколог Джон Генрі. Це діоксан, сказав він, а в Амстердамі доктор Броуер діагноз отруєння діоксином підтвердив. У фільмі використані історичні кадри Помаранчевої революції, обличчя її лідера, на якому день за днем відбивались нелюдські фізичні страждання.

Фільм побудований на історичних паралелях, зокрема, про них розповідає відомий російський письменник Едвард Радзінський. Він розпочинає з першого найвідомішого убивства початку 19-ого століття в Росії - історії про те, в яких муках від отрути загинув Распутін, і також про те, чому більшість російських мільярдерів надає сьогодні перевагу життю на Заході. У Росії, мовиться у фільмі, небезпечно багатим людям, особливо, якщо вони цікавляться політикою. Автори фільму звертаються до подій кінця 20 століття, зокрема, загадкової хвороби відомої російської журналістки Анни Політковської та загибелі журналіста Юрія Щекочіхіна. Діагноз в обох – отрута. Про це у фільмі говорить колишній генерал КҐБ Олег Калугін. Він свідчить: починаючи від більшовицького перевороту 1917 року і встановлення влади Леніна, від перших жертв цієї боротьби в Росії й поза нею робота в Кремлівських лабораторіях над найновішими технологіями отруєння не припинялась ніколи, вона триває й нині.

Ющенко - остання відома жертва отрути, стверджують автори фільму. На їхню думку, опоненти в боротьбі не вибирають засобів, отрута популярна і нині, мова лише про успішні чи неуспішні операції. У випадку Ющенка - це недосконале убивство.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG