Доступність посилання

ТОП новини

Офіс Європейської комісії буде відкритий в Одесі.


Петро Каландирець

Зустріч у мерії Одеси
Одеса, 23 листопада 2005 (RadioSvoboda.ua) - Про це йшла мова на зустрічі Одеського міського голови Едуарда Гурвіца з делегацією Європейської комісії, яку очолював аташе Бернард Богенспергер. Останнім часом на українське причорноморське місто звертають свою увагу багато знаних у світі міжнародних організацій.

Згідно з домовленостями досягнутими між Україною, Молдовою та Європейською комісією триває робота над організацією місії прикордонного сприяння, яка буде представлена представниками Євросоюзу і опікуватиметься придністровською ділянкою кордону. Центральний офіс місії буде відкритий саме в Одесі 30 листопада. Він контролюватиме п”ять регіональних представництв. Організаційна робота є нині на завершальному етапі.

Одеському міському голові Едуарду Гурвіцу вручили офіційне запрошення взяти участь у відкритті офісу Європейської комісії. Там будуть присутні і чимало інших знаних у світі політиків, зокрема, представник Євросоюза з питань зовнішньої політики пан Солана.

Аташе Бернард Богенспергер повідомив в інтерв’ю регіональним журналістам, що Європейська комісія не випадково звертає увагу саме на придністровську ділянку кордону Молдови.

„Саме там нині фіксуються численні факти контрабанди зброї, нелегальної міграції. Представники Євросоюзу надаватимуть необхідне сприяння українським та молдовським прикордонникам”, сказав пан Богенспергер.

Делегація Єврокомісії
Начальник департаменту зовнішніх зв’язків Одеської міськради Олег Долженков вважає, що для українського причорноморського міста проведена у мерії зустріч важлива перш за все тому, що саме Одеса свого часу потерпала внаслідок неврегульованості молдовсько – придністровського конфлікту.

„Це стосувалося не лише моментів пов”язаних з біженцями. Мав місце відверто кримінальний аспект. Значний масив контрабанди, зокрема і зброї, прямував тоді саме через Одесу. Придністровською зброєю були вчинені чимало резонансних злочинів скоєних в Одесі”.

Олег Долженков вважає важливим кроком факт залучення Європейської комісії до спостереження за кордоном на придністровській ділянці. За його словами, міська влада сприятиме міжнародній місії у її роботі.
XS
SM
MD
LG