Доступність посилання

ТОП новини

Україна – 10 років у Раді Європи.


Віктор Міняйло Київ, 30 листопада 2005 (RadioSvoboda.Ua) - “Членство України в Раді Європи наблизило її до інтеграції в євроатлантичні структури”, - вважають учасники конференції “Україна – 10 років у Раді Європи: досвід і перспективи”.

Володимир Литвин
“Україна 10 років тому увійшла до спільного європейського простору демократії, до верховенства права, вірності ідеалам свободи і гуманізму”, - наголосив відкриваючи конференцію голова Верховної Ради України Володимир Литвин:

“10 років членства України в Раді Європи стали своєрідним іспитом на політичну зрілість української державної політичної і правоохоронної системи. На її відповідність Євро стандартам. Це був дуже непростий шлях і багато з тих, хто присутній у цій залі є безпосередніми учасниками і свідками нелегких випробувань для парламенту у тому що стосується виконання Україною низки зобов’язань. Насамперед у сфері реформування чинного законодавства на основі норм і стандартів Ради Європи. Ми добре пам’ятаємо усі кризові ситуації, які довелося пережити у наших відносинах з Радою Європи, яка виявилася не лише суворим, й водночас об’єктивним екзаменатором, але й надійним нашим партнером”.

Міністр юстиції Сергій Головатий, у 1995 році також працював на цій посаді і мав безпосереднє відношення до процедури вступу України до Ради Європи. Він вважає, що за ці 10 років Україна багато в чому просунулася до європейських цінностей, стандартів і принципів.


“За 10 років мінялися президенти, прем’єр-міністри, голови Верховної Ради. І я не думаю, що до цих зобов’язань і обов’язків які ми взяли на себе, у нас було ставлення, що ці зобов’язання взяли на себе лідери держави. І що вони щороку звітували самі перед собою, а що я на цій посаді зробив для того, аби наш народ отримав інші можливості з точки зору європейських стандартів. Давайте погодимося, що багато досягнень України було зроблено під тиском Ради Європи”.

Це говорив міністр юстиції України Сергій Головатий. Він також докладно зупинився на тому обсязі правової роботи, який необхідно здійснити Україні для виконання взятих на себе перед ПАРЄ зобов’язань. А міністр закордонних справ Борис Тарасюк вважає, що стандарти Ради Європи повністю співпадають з ідеалами “Майдану”:

Борис Тарасюк
“Саме тому ми можемо говорити, що помаранчева революція стала результатом членства України в Раді Європи. Виборювання і виконання десятків конвенцій ради Європи. Помаранчева революція увібрала в себе дискусію і жаль за вбивством Георгія Гонгадзе. Помаранчева революція увібрала в себе дебати і дискусії, які ініціювали пані Северенсен і Вольвенд, обговорюючи проблеми України на шляху становлення демократії і виконання зобов’язань, як члена Ради Європи”.

А присутня на конференції “Україна – 10 років у Раді Європи” доповідач ПАРЕ Ханне Северінсен побажала новій владі в Україні не втрачати ідеали помаранчевої революції і підкреслила, що Україна повинна виконувати рішення Європейського суду з прав людини. Зокрема, що стосується реєстрації колишнього майора державної охорони Миколи Мельниченко кандидатом в народні депутати. Вона нагадала, що досі лишається нерозкритою справа про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Крім того Ханне Северінсен зазначила, що одним з зобов’язань України перед Радою Європи є ухвалення Кримінально-процесуального кодексу і наголосила на неприпустимості не призначення суддів Конституційного суду.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG