Доступність посилання

14 Грудень 2017, Київ 12:26

Де взяти гроші на проблеми Чорнобиля, урядовці не знають. А Ющенко не пропонував створити в Чорнобилі радіоактивний смітник для всього світу.


Влада Саюк Київ, 13 грудня 2005 (RadioSvoboda.Ua) - Президент не пропонував створити біля чорнобильської атомної електростанції кладовище для радіоактивних відходів зі всієї Європи. Про це сьогодні заявив міністр з питань надзвичайний ситуацій Віктор Балога. За його словами, президента неправильно зрозуміли журналіста. А Ющенко лише пропонував в політичному контексті обговорити це питання.

В Українi дiє три закони, якi просто кажучи, визначають, де і якими мають бути звалища радiоактивних вiдходів. І, відповідно, до цих законів рішення тосовно таких звалищ ухвалює Верховна рада. Тому, каже міністр з питань адзвичайних ситуацій Віктор Балога, будь-які розмови про те, що Президент Віктор Ющенко хоче в Чорнобилі створити кладовища радіоактивних відходів -несенітниця.

Далі Віктор Балога: “Виникає питання ніби-то президент говорив про відпрацьоване паливо, яке б звозили з усього світу. Ну це чисто політичний маразм це мабуть, якесь політичне замовлення. Бо президент чітко сказав, що питання лежить в політичній площині, це чисто компетенція верховної ради”.

Проте міністрові в цьому питання не дуже довіряють народні обранці. Вони вважають, що у Президента таки є план побудови сховища радіоактивних відходів.

Говорить народний депутат Сергій Шевчук: “Йдеться про те, що в 2010 році можливо започаткувати сховище для ядерних відходів. Я повинен сказати, що була детально проаналізована ця пропозиція і наші економісти сказали, що ніяких чітких економічних пропозицій не подано і ми не знаємо, про які мільярди доларів йдеться”.

Взагалі, цілий день сьогодні у парламенті був присвячений Чорнобилю. Народні обранці наголошують на тому, що необхідно збільшити фінансування з бюджету на соціальні виплати для людей, які постраждали внаслідок аварії на чорнобильській атомній електростанції. Це думка Ярослава Сухого:

“Проблема саме соціального захисту людей, які постраждали від чорнобиля, полягає у невідповідності законів і бюджету. І це не лише цього року. Нас найменше має турбувати питання яке ставить мінфін де брати гроші”.

Представники фракцій наближених до влади зазначають: вимоги колег не більше, ніж популізм. Олександр Гудима.

“Сьогодні перед виборами буде багато партійнамагаються залучитися підтримкою верств населення, щоб похизуватися. Все має визначати уряд не верховна рада. Розрахунки показують, що і третину тих обємів, які заслужили чорнобильці, не може бути покрита бюджетом”.

В свою чергу міністр з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога зазначає, проблеми Чорнобиля не вирiшуються повною мiрою саме через недостатнiсть фiнансування. Він додає, що рiшення, якi були ухваленi президентом, урядом i Верховною Радою, пов''язанi з виведенням ЧАЕС з експлуатацiї, повною мiрою не виконуються через те, що вони не забезпеченi бюджетним фiнансуванням. І де брати гроші на це, урядовці наразі не знають.

В ІНШИХ ЗМІ

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

XS
SM
MD
LG