Доступність посилання

ТОП новини

Президент США Джордж Буш категорично відкидає ідею швидкого виведення американських військ із Іраку.


Петро Кагуй Прага, 19 грудня 2005 (RadioSvoboda.Ua) - Президент Сполучених Штатів Джордж Буш у своєму телезверненні до американців, визнав, що боротьба проти повстанців в Іраку виявилася значно складнішою, ніж можна було передбачити. Водночас він категорично відкинув ідею швидкого виведення американських військ з Іраку.

17 хвилин тривала телевізійна промова Джорджа Буша із його кабінету у Білому домі. Попереднього разу він виступав із подібним телезверненням зі свого кабінету у березні 2003 році, оголошуючи про початок воєнних дій проти режиму Саддама Хусейна. Цього разу, як і минулого, Буш був досить рішучим, але вже тепер його тон, як зауважують оглядачі, свідчив про більшу виваженість.

Джордж Буш взяв на себе відповідальність за тодішнє рішення розпочати війну. При цьому він визнав, що більша частина свідчень про нібито існування зброї масового знищення Саддама Хусейна, виявилася неправдивою. Джордж Буш також визнав, що війна в Іраку викликала розкол в американському суспільстві:

Джордж Буш: “Дехто вважає, що війна в Іраку програна, що на неї не варто витрачати ні цента, ні дня. Я в це не вірю, наше військове командування в це не вірить, наші військові, котрі несуть службу в Іраку і жертвують собою – також не вірять. І терористи розуміють, що Америка не програла. Із їхніх переговорів між собою ми знаємо, що вони відчувають, як затягується на їхній шиї петля і вони остерігаються перемоги демократії в Іраку”.

Джордж Буш однозначно відкинув ідею виведення американських військ з Іраку найближчим часом. За словами американського президента, ісламістські бойовики в такому випадку можуть влаштувати в країні повне безладдя, а світ не довірятиме Сполученим Штатам.

Джордж Буш: "Ми би підірвали моральний дує наших військовослужбовців – зрадивши справі, котрій вони служать. Ми б таким чином підштовхнули диктаторські режими на Близькому Сході до активних дій. Ми б віддали Ірак у руки ворогів, котрі клянуться й надалі атакувати нас і глобальний тероризм став би небезпечним як ніколи. Відступити, не перемігши ворога – це був би акт безглуздий і ганебний – я не допущу цього".

Ситуація в Іраку, за словами американського президента, складніша, ніж можна було передбачити. А проведення парламентських виборів, само по собі не може зупинити насилля. Ця країна нині перебуває лише на початковому етапі становлення демократії, - заявив Джордж Буш.

Він визначив три основні напрямки подальшої американської стратегії в Іраку. Насамперед військова коаліція на чолі зі США і далі переслідуватиме терористів та повстанців. При цьому триватиме робота зі створення дієздатної іракської поліції та військових підрозділів.

Друге, після нещодавніх парламентських виборів в Іраку, Сполучені Штати допомагатимуть новому уряду цієї країни створювати національні установи та впроваджувати демократію.

І нарешті, третє – це реконструкція іракської економіки та інфраструктур, - зазначив президент Сполучених Штатів Джордж Буш.

Також варто нагадати, що учора Ірак відвідав віце-президент США Дік Чейні, який цими днями відвідує країни Близького Сходу та Азії. Він зустрівся з американським командуванням та представниками іракського уряду.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG