Доступність посилання

ТОП новини

Президент Центру суспільних мас-медіа, відомий журналіст Андрій Шевченко обговорив з прикарпатськими журналістами проблеми створення громадського телебачення.


Іван Костюк Івано-Франківськ, 21 грудня 2005 (RadioSvoboda.Ua) - Президент Центру суспільних мас-медіа відомий журналіст Андрій Шевченко обговорив з прикарпатськими колегами проблеми створення громадського телебачення. Він також заявив, що майбутні вибори матимуть особливе значення для журналістів.

П’ятий номер у передвиборному списку Блоку Юлії Тимошенко, Президент Центру суспільних мас-медіа. Саме в таких двох іпостасях виступав на засіданні Івано-Франківського незалежного прес-центру журналіст Андрій Шевченко. Він заявив своїм прикарпатським колегам, що йде у велику політику значною мірою для того, щоб змінити ситуацію, яка склалася довкола мас-медіа в державі. Майбутні вибори, на переконання Андрія Шевченка, для журналістів усієї держави будуть особливими:

„Є таке відчуття, що ці вибори – це найбільш журналістські вибори в українській історії. По-перше, це пов’язане з тим, що вони відбуваються в умовах реальної свободи слова, коли немає цензури. По-друге, тому що журналісти стали активними безпосередніми учасниками цієї виборчої кампанії”.

У зв’язку з тим, що багато журналістів беруть участь у виборах як кандидати, Андрій Шевченко запропонував їм добровільно покинути посади на час виборчих перегонів для того, щоб уникнути суб’єктивності та закидів з боку громадськості.

У випадку проходження до парламенту своє головне завдання Андрій Шевченко вбачає в роботі задля створення громадського телебачення. Він переконаний, що саме таке телебачення, створене за зразком британського „Бі-Бі-Сі”, спроможне бути не залежним від влади та бізнесу, а відтак об’єктивним. Пан Шевченко переконаний, що громадське телебачення в Україні може розпочати своє мовлення вже з 1 січня 2007 року. Відкриття громадського телебачення сприятиме, на його думку, утвердженню свободи слова в країні та доступу громадян до правдивої інформації.

Що ж до участі в політиці, то Андрій Шевченко стосовно цього має власну думку:

„Я вважаю, що в політику слід іти тоді, коли ти знаєш, навіщо ти це робиш, коли ти знаєш, яку ти конкретну користь можеш принести в парламенті. Тому я вважаю, що журналістам, які йдуть до парламенту, варто разом подумати, що ми можемо разом корисного зробити для нашої професії”.

Андрій Шевченко також пообіцяв, що вже наприкінці січня чекає всіх представників івано-франківських засобів масової інформації на засіданні круглого столу, де вони зможуть внести свої пропозиції щодо шляхів створення громадського телебачення та покращення роботи загальнонаціональних та місцевих ЗМІ.
XS
SM
MD
LG