Доступність посилання

ТОП новини

США допомагають Україні боротися з пташиним грипом.


Віктор Міняйло Київ, 21 грудня 2005 (RadioSvoboda.Ua) - Сполучені Штати Америки передали уряду України першу партію медичного і захисного обладнання для боротьби із пташиним грипом вартістю 43 тисячі доларів США і планують до кінця року ще передати сучасне лабораторне устаткування, для діагностики вірусів, на суму 27 тисяч доларів. Про це повідомив посол США в Україні Джон Гербст на прес-конференції після церемонії передачі допомоги.

Перша партія обладнання включає захисні костюми і реагенти для визначення вірусів пташиного грипу.

“Це безкоштовна допомога, А головна умова полягає в тому, щоб вона дійшла до тих людей, кому призначається”, - повідомив посол США в Україні Джон Гербст:

“2 грудня цього року Україна стала 16 країною світу, де підтвердили спалах небезпечного пташиного грипу типу H5N1. Пташиний грип – це серйозна небезпека для України і для усього світу. Така проблема потребує глобальної відповіді. Сполучені Штати стали партнером України щоби допомогти вгамувати цей спалах і запобігти його розповсюдженню по країні”.

Посол нагадав, що оскільки вакцини для людини поки що немає, то загроза пандемії грипу має реальний характер. Джон Гербст вважає, що в таких умовах необхідні консолідовані зусилля світової спільноти для запобігання розповсюдженню пташиного грипу.

Подякував за американську допомогу заступник міністра України з питань надзвичайних ситуацій Віталій Романченко:

“Та допомога приходить в той час, коли потрібно. Ці тести допоможуть розгорнути більшу кампанію з дослідження населення щоб не допустити розповсюдження пташиного грипу. Також засоби збереження особового складу. Ви знаєте, що особовий склад працює в цих умовах. Це дасть змогу захистити наших людей. Разом ми цю біду зможемо зупинити”.

А на запитання, які країни ще допомагають Україні в боротьбі з пташиним грипом відповів головний державний санітарний лікар Сергій Бережнов:

“Відразу відгукнулися багато країн. Це і США. На сьогодні реальну допомогу надає Російська Федерація. Вони мають досвід роботи в таких вогнищах. Вони нам надали достатню кількість тестів, щоб досліджувати людей. Висловили свої пропозиції про допомогу багато країн. Надходитиме допомога під егідою ООН і Світового банку. Тому Україна не залишиться одна”.

А на сьогодні, за даними інформ агентств, з карантинної зони вилучили 67 тисяч голів домашньої птиці, за що мешканцям Криму виплатили компенсацію. Лікарі і фахівці санітарно-епідеміологічної служби обійшли майже 45 тисяч дворів і вакцинували понад 33 тисячі осіб.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG