Доступність посилання

ТОП новини

Експериментальний оперний спектакль: міжнародний проект.


Леся Олійник Київ, 21 грудня 2005 (RadioSvoboda.Ua) - У вівторок, 20 грудня в Києві відбулася прем’єра музичного проекту „Сили долі”. Спектакль є експериментальним: популярні оперні арії оброблені засобами електронної музики і супроводжуються сучасною хореографією. В його постановці взяли участь молоді митці України, Англії, Росії та Молдови.

В основу спектаклю „Сили долі”, прем’єра якого щойно відбулась у Києві, покладені популярні оперні мелодії Верді, Пуччіні, Белліні, Сен-Санса. Але звучать вони не в супроводі оркестру, а під електронну фонограму, здійснену молодим українським музикантом Павлом Шевчуком. Цей мистецький проект виник, завдяки зусиллям митців України, Великої Британії, Росії та Молдови. Фінансував його український меценат Володимир Філіппов, який виступає також продюсером спектаклю.

Кореспонденту „Радіо-Свобода” мету свого проекту пан Філіпов пояснив так: „У цьому проекті привабив сам проект – можливість гармонійно об’єднати різні напрями і різні жанри. Така спроба, експеримент зроблені для того, щоб зрозуміти, живуть вони разом чи ні. Здається, що все-таки живуть.”

Такою модернізацією класики автори проекту прагнуть, за їх словами, повернути сучасне покоління, насамперед, молодь в оперний театр. Тому в основі спектаклю залишається незмінним його основний принцип – вокал і спів бельканто. Цим чудово володіє молода солістка Національної опери, лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів імені Дворжака Олена Гребенюк. Як показав спектакль, спроможність витримати сучасну інтерпретацію лише зміцнює позиції класики і підкреслює нев’янучу красу її мелодій.

На думку фахівців, успіху спектаклю сприяє робота відомого сучасного молдавського хореографа Раду Поклітару, який нині працює в Росії. У світі хореографії його знають як руйнівника усталених норм та інтерпретатора класичних сюжетів на новий лад. Це не перша робота Раду Поклітару в Україні. В Національній опері він здійснив постановки балетів „Картинки з виставки” за музикою Мусоргського і „Весни священної” І.Стравинського. У новому проекті відомий хореограф став лібретистом і постановником.

Цікаво, що умовою Поклітару була відсутність у танцівників класичної освіти. „Майстрами пластики, які не зіпсовані класичним балетом”, - так назвав хореограф обраних для спектаклю танцівників. Деякі критики порівнюють роботу Поклітару з фільмом Люка Бессона „П’ятий елемент”, де вражаючої краси співу допомагає комп’ютер. Робота над компакт-диском з музикою спектаклю відбувалась у Лондоні, на відомій студії Абей Роуд (Abbey Road Studio), яка співпрацювала з Джоном Ленном, групою Бітлз, Пінк Флойдом та іншими світовими зірками.

У наступних планах авторів проекту здійснити постановку спектаклю „Сили долі” в містах України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG