Доступність посилання

ТОП новини

Відставку уряду обговорюють в Одесі.


Петро Каландирець Одеса, 10 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - На Півдні України жваво обговорюють відставку уряду Юрія Єханурова. Думки політиків є протилежно різними.

Голова громадянського комітету „Одеса ТАК” Ірина Яроцька вважає, що під час голосування за відставку українського уряду у Верховній Раді України „перемогли спільні інтереси „ображених” екс-прем”єра Юлії Тимошенко і представника блоку „Не ТАК” Нестора Шуфрича”.

Ірина Яроцька назвала безвідповідальною заяву виконувача обов”язків голови уряду Юрія Єханурова про те, що „результати голосування 10 січня будуть сприяти підвищенню рейтингу партії Народний Союз „Наша Україна” на найближчих виборах”.

Громадянський комітет „Одеса ТАК” в Одесі переконаний, що „відставка уряду боляче вдарить по нинішній соціально-економічній ситуації в країні. Події у парламенті нагадують посміховисько, дешеву провокацію, особливо зі врахуванням того, що до дня голосування на виборах 2006 року залишається 75 днів”.

Народний депутат України, голова миколаївської крайової організації Народного Руху України Юрій Діденко назвав відставку уряду Єханурова проявом розколу у команді колишніх учасників Помаранчевої революції. На його думку, фракція БЮТ виявилася серед союзників тим, хто „ніколи не бажав добра Україні і робив все можливе для загострення протистояння в державі”.

Юрій Діденко переконаний, що нинішній крок парламенту є „безвідповідальним, особливо якщо врахувати, що Україну очікують вибори. Це послаблює позиції України і є на руку проросійським силам”. Він вважає голосування за відставку уряду незаконним і безвідповідальним, проведеним за умови відсутності повноцінного звіту уряду перед парламентом.

Член Блоку Юлії Тимошенко, народний депутат України Левко Лук”яненко назвав результати голосування за відставку уряду Єханурова „надзвичайно позитивним кроком. На його думку, „Верховна Рада фактично зробила те про що почав вимагати народ на вулицях”.

Однією з причин відставки уряду Левко Лук”яненко вважає угодницьку позицію українських урядовців під час газового конфлікту з Росією.

„Європа та країни Заходу фактично стали на бік України. Якби позиція урядовців була б державницькою була б перспектива відстояти подальшу дію двосторонньої газової угоди, яка має діяти до 2009 року. Українці були готові відстояти свої національні інтереси, але уряд фактично капітулював і підписав угоди, які не є вигідними для України і інакше як зрадою українських економічних інтересів їх назвати неможливо”.

Левко Лук”яненко голосував за відставку уряду Юрія Єханурова.

Народний депутат України з Одеси, член фракції політичної партії „Відродження” Антон Кіссе сказав, в інтерв”ю агенції „Контекст Причорномор”я”, що парламент не мав права голосувати за відставку уряду, оскільки цього питання не було у порядку денному. Він переконаний, що у ситуації, що склалася, уряд зробив все можливе для врегулювання українсько-російського газового конфлікту.
XS
SM
MD
LG