60 знімків дев’ятьох авторів показує щоденне життя тогорічного київського Майдану: наметове містечко, молодь, що співає й мітингує, тих, для кого Майдан шлюбним вінцем сплів стежки життя. Українці - автори знімків наново переживають ті дні, хочуть зберегти свої спогади і передати їх жителям польської столиці.
Завдяки відомому у світі польському еміграційному діячеві, видавцеві часопису "Культура" Єжи Ґєдройцю гасла "Без незалежної України не може бути незалежної Польщі" та "Київ-Варшава – спільна справа" швидко здобули почесне місце в свідомості польських еліт. Але щойно минулорічний спалах Помаранчевої революції в Україні виявив і серед пересічних поляків підтримку та симпатію до України та її столиці Києва. Рік тому у Варшаві щодня відбувалися багатотисячні мітинги і концерти, і навіть символ радянського панування, як називають найбільший будинок у місті – Палац культури і науки, – обгорнули помаранчевою стрічкою.
Фотографії, презентовані на виставці, мають нагадати усім варшав’янам, особливо тим, які відвідали Київ торік, атмосферу тих гарячкових ночей і днів Помаранчевої революції – побоювання, радість, піднесення її учасників, сказав Радіо Свобода головний організатор виставки Лєшек Напйонтек, голова Управління закордонної співпраці варшавської мерії:
"Ця виставка не показує масштабних політичних подій, політиків, переговорів – тільки щоденне життя тисяч людей, які вирішили підтримати зміни в Україні: як вони боролися, як розважалися, як відпочивали".
Фотовиставка є лише першою цьогорічною ластівкою планованого пожвавлення культурної співпраці міст-партнерів Києва і Варшави. Восени в польській столиці будуть організовані масштабні "Дні Києва", а наступного року над Дніпром планується провести "Дні Варшави". Ці наміри обговорювались із представниками влади Києва при нагоді відкриття фотовиставки в минулий четвер.
Детальніше про ці плани розказав Радіо Свобода Лєшек Напйонтек:
"Українська сторона подала нам багато пропозицій. Напевно, подумаємо про огляд українського кіно, обміркуємо концерти у Варшаві українських зірок естради, будемо мати можливість познайомитися і з українським хоровим мистецтвом, церковною музикою. Відкритою справою залишається приїзд сюди українських драматичних чи оперних театрів, бо тут маємо справу з великими витратами. Також думаємо показати фотовиставку про сучасний Київ. Можливо, буде в програмі щось і про сучасну українську літературу – може, ярмарок українських книжок".
Плани партнерської співпраці Києва і Варшави виглядають для польської сторони цікаво. У Варшаві кажуть, що їх підтримуватиме корисна суспільна енергія співдружності, збуджена в минулому році.
Колишній лідер революції, яку здійснила в Польщі в 1981 році профспілка "Солідарність", а нині спікер верхньої палати польського парламенту Богдан Борусевич в розмові з Радіо Свобода сказав недавно, що ця польська революція живилася власною енергією аж кільканадцять років. Сьогодні поляки, відвідуючи варшавську помаранчеву фотовиставку з київського Майдану, кажуть, що бажають українцям такої ж послідовності та витривалості.
Завдяки відомому у світі польському еміграційному діячеві, видавцеві часопису "Культура" Єжи Ґєдройцю гасла "Без незалежної України не може бути незалежної Польщі" та "Київ-Варшава – спільна справа" швидко здобули почесне місце в свідомості польських еліт. Але щойно минулорічний спалах Помаранчевої революції в Україні виявив і серед пересічних поляків підтримку та симпатію до України та її столиці Києва. Рік тому у Варшаві щодня відбувалися багатотисячні мітинги і концерти, і навіть символ радянського панування, як називають найбільший будинок у місті – Палац культури і науки, – обгорнули помаранчевою стрічкою.
Фотографії, презентовані на виставці, мають нагадати усім варшав’янам, особливо тим, які відвідали Київ торік, атмосферу тих гарячкових ночей і днів Помаранчевої революції – побоювання, радість, піднесення її учасників, сказав Радіо Свобода головний організатор виставки Лєшек Напйонтек, голова Управління закордонної співпраці варшавської мерії:
"Ця виставка не показує масштабних політичних подій, політиків, переговорів – тільки щоденне життя тисяч людей, які вирішили підтримати зміни в Україні: як вони боролися, як розважалися, як відпочивали".
Фотовиставка є лише першою цьогорічною ластівкою планованого пожвавлення культурної співпраці міст-партнерів Києва і Варшави. Восени в польській столиці будуть організовані масштабні "Дні Києва", а наступного року над Дніпром планується провести "Дні Варшави". Ці наміри обговорювались із представниками влади Києва при нагоді відкриття фотовиставки в минулий четвер.
Детальніше про ці плани розказав Радіо Свобода Лєшек Напйонтек:
"Українська сторона подала нам багато пропозицій. Напевно, подумаємо про огляд українського кіно, обміркуємо концерти у Варшаві українських зірок естради, будемо мати можливість познайомитися і з українським хоровим мистецтвом, церковною музикою. Відкритою справою залишається приїзд сюди українських драматичних чи оперних театрів, бо тут маємо справу з великими витратами. Також думаємо показати фотовиставку про сучасний Київ. Можливо, буде в програмі щось і про сучасну українську літературу – може, ярмарок українських книжок".
Плани партнерської співпраці Києва і Варшави виглядають для польської сторони цікаво. У Варшаві кажуть, що їх підтримуватиме корисна суспільна енергія співдружності, збуджена в минулому році.
Колишній лідер революції, яку здійснила в Польщі в 1981 році профспілка "Солідарність", а нині спікер верхньої палати польського парламенту Богдан Борусевич в розмові з Радіо Свобода сказав недавно, що ця польська революція живилася власною енергією аж кільканадцять років. Сьогодні поляки, відвідуючи варшавську помаранчеву фотовиставку з київського Майдану, кажуть, що бажають українцям такої ж послідовності та витривалості.