Доступність посилання

ТОП новини

У світі минулого року загинуло рекордна кількість журналістів – 150. Міжнародна федерація журналістів засудила безкарність відповідальних за смерть працівників мас-медіа.


Наталія Вікуліна Брюссель, 23 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Міжнародна федерація журналістів закликала світову спільноту протистояти безкарності осіб, які винні в загибелі журналістів.Торік загинуло 150 журналістів, що є рекордною кількістю. Такі дані поширила сьогодні Міжнародна Федерація журналістів. Федерація має намір провести у всьому світі мітинги протесту 8 квітня цього року – в третю річницю загибелі в Іраку українського оператора Тараса Процюка та його іспанського колеги.

Рік переслідувань і трагедій – так Міжнародна федерація журналістів назвала 2005-й рік, упродовж якого 89 працівників мас-медіа було вбито під час виконання професійних обов”язків і 61 журналіст загинув внаслідок авіаційних та інших катастроф. Найбільш небезпечними країнами для журналістів названо Ірак, де загинуло 35 працівників мас-медіа, а також Філіппіни, Колумбію, Мексику та Гаїті. У Європі були вбиті 6 журналістів: по двоє – в Росії та Азербайджані, та по одному в Білорусі та Косові. За даними Європейської Федерації журналістів, вбивства в цих країнах були пов”язані з професійною діяльністю загиблих.

Генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Ейдан Вайт назвав 2005-й роком, в якому продовжувалася політична зневага і байдужість до вбивств журналістів. Говорить Вайт:

“Понад 90% вбивств не будуть належним чином розслідувані, винні не будуть покарані. Немає політичної волі змінювати ситуацію. Ми сподіваємось, що ООН зробить якісь кроки. У цьому році ми очікуємо, що ця організація ухвалить резолюцію щодо безпеки журналістів”.

За його словами, він стривожений тим, що навіть у демократичних країнах належним чином не визнається проблема вбивств журналістів. Вайт нагадав, що в Іраку від рук американських солдатів загинули 18 журналістів, і ці вбивства не були належно розслідувані. Нагадаю, що в цьому випадку мова йде також про українця Тараса Процюка, який загинув 2003-го року внаслідок атаки американців на готель у Багдаді.

Співголова Партії Зелених у Європарламенті Моніка Фрассоні пообіцяла, що євродепутати підтримуватимуть Міжнародну Федерацію журналістів в акціях протесту проти загибелі журналістів. Говорить Фрассоні:

“Свободі слова приділяють мало уваги, це означає, що ми рухаємося в напрямку, в якому демократія бачить свою роль захисника прав людини не такою важливою, як свою роль захисника бізнесу. Насилля проти журналістів і проти свободи слова – це не 1, 2, 10 чи 15 випадків, а це реальність міжнародного життя сьогодні”,- сказала депутат Європарламенту.

Глава Міжнародної Федерації журналістів Вайт зазначив, що самі працівники мас-медіа стали більше допомагати колегам, які стали жертвами насилля чи катастроф. Торік журналісти передали майже 100 тисяч євро для допомоги постраждалим колегам.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG