Доступність посилання

ТОП новини

Ігор Коломойський обігнав Рината Ахметова у рейтингу багатіїв Центрально-Східної Європи польського журналу "Впрост".


Єва Поштар Варшава, 25 січня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Сім українців увійшли цього року до списку ста найбагатших людей Центрально-Східної Європи 2005 року, який готує польський тижневик "Врост" (Wprost). На думку спостерігачів, за рік, що минув, український олігарх, президент футбольного клубу "Шахтар" (Донецьк) Ринат Ахметов і зять колишнього президента України, засновник групи "Інтерпайп" Віктор Пінчук збідніли на мільярд доларів, натомість збагатів на понад півмільярда керівник групи "Приват" Ігор Коломойський.

Перше місце у списку багатіїв, з маєтком, який оцінюють у 15 мільярдів доларів, посів російський олігарх Роман Абрамович. Росіяни займають усі місця в першій десятці рейтингу "Впрост". Оглядачі пояснюють це тим, що в Росії приватизували найбільше державного майна.

Перший українець Ігор Коломойський, зі статками в 2,8 мільярда доларів, посів дванадцяте місце. Це велика несподіванка. Раніше у рейтингу польського журналу найбагатшим українцем завжди був Ринат Ахметов. Ще рік тому він займав шосте місце у списку, з маєтком у три з половиною мільярда доларів. Зараз донецький підприємець на 15 місці. Його майно оцінюють у два мільярди 100 мільйонів доларів. Перед Ахметовим, на тринадцятому місці, з маєтком майже два з половиною мільярда, знаходиться Сергій Тарута.

Крім Рината Ахметова, зменшилися статки у Віктора Пінчука, який посідає 27 місце зі статками в півтора мільярда доларів, це на мільярд менше, ніж рік перед тим.

Інші найбагатші українці, за оцінкою польських оглядачів, це Федір Шпіг - 51-ше місце, Олександр Ярославський - 62 місце та Петро Порошенко - дев"яносто п"ятий. Капітал Порошенка оглядачі "Впрост" оцінюють у 300 мільйонів доларів.

Редактор відділення бізнесу тижневика "Впрост" та координатор списку "Ста найбагатших" Мирослав Цєлеменцькі сказав радіо "Свобода," що при підготовці рейтингу редакції допомагають співробітники в інших державах.

"Критерієм, який визначає місце у списку, є активи, якими володіє певна особа. Маємо з цим великі проблеми. Збираємо повідомлення про показники фірм із фінансових бірж. Порівнюємо компанії, які діють у даному регіоні, до подібних фірм з цієї ж галузі економіки. Коли ж фірма не зареєстрована, то порівнюємо її з подібними компаніями на біржі, які володіють пропорційним сектором ринку. Ми намагаємося додавати до цього вартість особистого маєтку власника фірми. І з цим маємо величезні проблеми, оскільки в цій частині Європи люди не хочуть прилюдно про це говорити”.

Польський оглядач зауважує, що бути зарахованим до числа найбагатших - це привід для побоювань у нашій частині Європи. Зовсім по-іншому є в США, де потрапити до списку багатіїв часопису "Форбс" - підстава для гордості. Кілька років тому редакція журналу "Впрост" організувала гала - концерт для найбагатших поляків. Мирослав Цєлемнцький розповів радіо "Свобода", що з того вийшло:

"Мало хто вирішив прийняти наше запрошення, прийшло небагато людей. Вони поки що радше ховаються. А нагород за місце у нашому списку не передбачається".

Редактори часопису "Впрост" пояснюють таку боязнь залишками соціалістичного менталітету, коли багатих людей підозрювали у злочинах, а майно вважали за найкраще роздати бідним. Не заохочують багатіїв до відкритості й вістки про арешт російського олігарха Міхаїла Ходорковського та парламентське розслідування дій найбагатшого поляка Яна Кульчика.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG