Доступність посилання

ТОП новини

В майбутньому німцям доведеться працювати довше.


Надія Кандиба Німеччина, 1 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Правляча коаліція в Німеччині, до складу якої входять представники консервативних партій та соціал-демократів, домовилася про прискорення темпів пенсійної реформи. Прискорення однак стосується неблизького майбутнього, бо йдеться аж про 2029 рік – саме відтоді, згідно з новим планом, німцям, щоб вийти на пенсію, доведеться працювати на три роки довше, ніж зараз. Отже, ця нова реформа торкається тих, кому зараз 43 роки, саме їм доведеться працювати довше. Нині пенсійний вік - 65 років.

Німеччина, яка переживає демографічне старіння, змушена серйозно подумати про своє майбутнє. Передусім йдеться про збереження соціальних гарантій, куди належить і виплата пенсій. Проблема полягає в тому, що, згідно з німецькою моделлю, сьогоднішні пенсії виплачуються за рахунок молодого покоління тих, хто працює. Але суспільство стає дедалі старішим. Висловлюються побоювання, що в майбутньому просто не буде кому платити внески до пенсійних кас, а ті, хто платить сьогодні, мають рахуватися з можливим скороченням розміру пенсій. Щоб виправити ситуацію, в країні планується збільшити пенсійний вік на три роки - до 67. Згідно з попередніми домовленостями між соціал-демократами та консервативними партіями, які утворюють коаліційний уряд, це мало відбутися 2035-го року. Федеральний міністр праці Франц Мюнтеферінг, однак, запропонував прискорити темпи пенсійної реформи. На його думку, в іншому випадку не минути краху пенсійної системи:

„Якщо ми хочемо зупинити зростання відрахувань до пенсійних кас, тоді нам треба вже зараз ухвалити відповідні рішення. Треба нарешті припинити практику, коли людей спонукають полишати роботу вже в 55 років”.

Справа в тому, що через високі розміри соціальних відрахувань фірми часто погоджуються відпустити своїх працівників на так званий передпенсійний відпочинок. До повноцінного пенсійного віку працедавець щомісяця виплачує їм суму, яка є дещо меншою за останню зарплату, але натомість фірмі більше не треба робити внески ані до пенсійного фонду, ані до кас соціального страхування.

Політики сподіваються, що збільшення пенсійного віку допоможе уникнути подальшого зростання розмірів пенсійних та соціальних відрахувань, а це може утримати фірми від того, щоб посилати своїх працівників на передпенсійний відпочинок. На думку експертів, німці цілком здатні працювати довше, оскільки за останні пів століття середня тривалість життя в тій країні помітно зросла – для чоловіків цей показник становить 75 з половиною років, для жінок – 81 рік. За підрахунками фахівців, щороку середня тривалість життя в Німеччині зростає на два місяці. Це означає, що збільшується й час, впродовж якого людям виплачують пенсії. Представники правлячої коаліції розраховують, що прискорення пенсійної реформи, яку тепер планується завершити 2029-го року, допоможе ліквідувати такий перекіс в системі пенсійного забезпечення.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG