Доступність посилання

ТОП новини

На сході Криму оголошена надзвичайна ситуація природного характеру регіонального рівня.


Володимир Притула Симферополь, 2 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - На сході Криму оголошена надзвичайна ситуація природного характеру регіонального рівня. Там у Ленінському районі автономії без світла, тепла і води уже більше тижня потерпають мешканці 6 сіл і міста Щолкіне.

У четвер зранку до Криму на оздоровлення і навчання прибула перша група дітей з Алчевська Луганської області, де 22 січня через аварію на теплотрасі без тепла залишилися переважна більшість мешканців цього міста. Поїзд із більш як шістьма сотнями школярів 1-3 класів у супроводі педагогів, психологів і медиків прибув на перший перон Симферопольського вокзалу, де їх зустрічали кримські урядовці, представники Міністерства з питань надзвичайних ситуацій і громадськості. Потім дітей на автобусах доставили до алуштинського санаторія Міністерства оборони України. Загалом, за даними прес-служби кримського уряду, до автономії прибуде близько 10 тисяч дітей із Алчевська. Наступні групи школярів з Луганської області приїдуть на півострів 4 і 6 лютого. Їх розселять у таборах Міжнародного дитячого центру «Артек», а також в інших оздоровчих закладах Державного Управління справами Президента України.

Але, приймаючи дітей з Донбасу, кримчани самі потребують допомоги. За даними кримського главку Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, від нестачі води і тепла потерпають майже 13 тисяч мешканців Східного Криму. Тут 25 січня сильний вітер порвав лінії електропередач і після цього припилилася подача питної води та опалення. А сильні морози призвели до руйнування усієї системи тепло- і водо-постачання, а також каналізації міста Щолкіне. Зараз каналізація, водо- і теплопровід зруйнований у 18-ти 9-поверхових та 11-ти 5-поверхових будинках. Без води уже два тижні сидять мешканці сусідніх сіл – Семенівка, Мисове, Калинівка, Заводське та Азовське.

У регіоні зараз працює кілька десятків одиниць техніки, близько пів сотні ремонтників, а рятувальники підвозять населенню питну воду. Представники кримського главку МНС кажуть, що не знають, коли вдасться ліквідувати надзвичайну ситуацію, бо, за їхніми словами, практично повністю зруйновані як зовнішні, так внутрішньо-домові каналізаційні, водо- і тепло- мережі. Урядова комісія з техногенних і надзвичайних ситуацій Криму звернулася до Кабінету міністрів України з проханням надати допомогу, оскільки кримська влада з вирішенням проблеми не справляється.
XS
SM
MD
LG