Доступність посилання

ТОП новини

Білоруська опозиція обирає інтернет, не дивлячись на обмеження у цифровому зв’язку.


Василь Зілгалов Прага, 7 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) – В ситуації, коли під контролем білоруської влади перебувають фактично все телебачення і радіо, білоруська опозиція все активніше використовує новітню технологічну систему зв’язку із виборцями , а саме – інтернет. Фактично всі кандидати, котрі беруть участь у президентській кампанії в Білорусі, створили свої вебсайти і чимало користувачів інтернетом уже беруть участь у онлайн-дискусіях. Вибори ж відбудуться , як відомо, 19 березня. Правда, проблема полягає у тому, що далеко не всі у цій державі можуть мати доступ до інтернету і особливо в регіонах, де підтримка діючого президента Олександра Лукашенка найбільша.

Фактичні всі чотири кандидати на цих березневих президентських виборах у Білорусі, включно з чинним президентом Олександром Лукашенком, уже використовують інтернет - ресурс у своїх агітаційних кампаніях. Так, керівник прес-служби кандидата від об’єднаної опозиції Олександра Мілінкевича Сергій Возняк каже, що до створеного у листопаді 2005 року вебсайту Мілінкевича нині щоденно навідується понад одну тисячу гостей:

«Обновлюється стрічка новин про кампанію, там розміщаються і публікації про Мілінкевича. Там є розділ про діяльність штабу Мілінкевича. Там є висловлювання людей про Мілінкевича. Є також розділ , де люди ставлять запитання і Мілінкевич відповідає на них. Також тут розміщаються різноманітні відео-матеріали».

Сергій Возняк також відзначає, що у порівнянні з президентськими виборами 2001 року, коли користувачів Інтернету в Білорусі було близько 2%, сьогодні ситуація дещо інша – доступ до вебсайтів кандидатів уже мають близько 15 % дорослих громадян країни.

Незалежний соціолог з Мінська Олег Манаєв погоджується , що Інтернет відіграє у нинішній кампанії важливу роль: «Згідно із останніми даними, близько чверті - 23-24 % білорусів користуються інтернетом. Половина з них – регулярно. Це означає, що біля 12 % білорусів є постійними користувачами інтернету. Користуються ним кілька разів у тиждень, як у всьому світі. Це приблизно мільйон людей. Ми маємо 7 мільйонів виборців і користувачі складають близько 15 %». Але попри весь інтернетівський оптимізм білоруська опозиція розуміє, що більшість виборців позбавлені Інтернету через відсутність цифрового зв’язку у регіонах та відсутність доступу до світової павутини. Експерти відзначають, що переважна більшість користувачів Інтернетом зосереджена у Мінську і це люди віком переважно до 30 років. Та все ж опозиція має намір використовувати у своїй кампанії не лише Інтернет, а й інші новітні засоби зв’язку із виборцями, зокрема й мобільний смс-зв’язок.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG