Доступність посилання

ТОП новини

Пташиний грип шириться країнами ЄС.


Наталія Вікуліна Брюссель, 13 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Надійшли підтвердження про те, що в Греції, Італії є вірус пташиного грипу, який може передаватися людям. Словенія, де також було знайдено мертвих перелітних птахів, ще чекає на свій вирок. Ці країни пообіцяли Єврокомісії проводити підсилений контроль за птахофермами. Вірус пташиного також виявлено в Болгарії, через це Єврокомісія має продовжити заборону імпорту птиці з цієї країни.

Кілька країн Євросоюзу майже одночасно виявили в себе лебедів, хворих на пташиний грип. У понеділок лабораторія у британському містечку Вейбрідж підтвердила, що спалах пташиного грипу в Греції виник саме через вірус Н5N1, який є смертоносним для людей.

За рішенням Єврокомісії грецька влада ще в п''ятницю розпочала підсилений контроль за птахофермами і дикими птахами в країні. Такі самі заходи розпочинає Італія, де підтверджено наявність смертельного для людини вірусу, а також Словенія, де пташиний грип було виявлено, але ще немає підтвердження, чи цей вірус є небезпечним для людей.

Усі три країни встановили зони високого ризику радіусом у 3 кілометри від місця, де були знайдені вражені пташиним грипом лебеді. Окреслено також зони спостереження радіусом у 10 кілометрів від місця виявлення вірусу. Всі свійські птахи мають утримуватися в закритих приміщеннях, їхній вивіз дозволено тільки на бойню, а м''ясо може експортуватися лише після суворого контролю. Говорить речник Комісара ЄС з охорони здоров''я Філіп Тод:

“Про застережні заходи, які діють у Греції, Італії і Словенії, дуже добре знають в усіх державах Євросоюзу. Адже проект рішення Єврокомісії щодо цих заходів було винесено на обговорення десь два місяці тому. Отже, всі країни ЄС знають, до яких заходів слід вдаватися, якщо на їхній території спалахне пташиний грип Н5N1”.

За його словами, на засіданні спеціального комітету у четвер Єврокомісія радитиметься з членами Євросоюзу, чи слід країнам ЄС, якщо вони виявлять у себе пташиний грип, запроваджувати запобіжні заходи без спеціального рішення, тобто автоматично.

У четвер буде також вирішено про заборону імпорту м''яса з Болгарії до країн Євросоюзу. Така заборона вже діє через недавні спалахи ящура в цій країні, нині цю заборону має бути подовжено через вірус пташиного грипу в Болгарії.

Чому в Європі спалахнув пташиний грип? Прес-секретар Філіп Тод розповідає про одну версію:

“Експерти з міграції птахів припускають, що це сталося через лебедів, які перелетіли далі на південь, ніж зазвичай, завдяки особливо холодній зимі цього року”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG