Доступність посилання

ТОП новини

Поновити опалення у квартирах мешканців двох міст Одеської області не вдається.


Петро Каландирець Одеса, 14 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Райцентр Килія і місто Вилкове на Одещині замерзають. Причому “відновити тепло і водопостачання у цих містах найближчим часом неможливо”. Про це в інтерв’ю радіо „Свобода” заявив голова Одеської обласної Ради Федір Влад.

Вже два тижні мешканці двох українських придунайських міст залишаються без тепла. У Килії морози вивели з ладу ділянки водогону і каналізації.

На засіданні постійної депутатської комісії Килійської райради йшлося про те, що вода в місті не подається у 26 багатоповерхових будинків, а мешканці 12-ти не мають можливості користуватися каналізацією, бо вона замерзла.

Прокурор Килійського району Сергій Костенко розпочав перевірку виконання законодавства керівництвом державної адміністрації району, міською Радою під час підготовки до опалювального сезону 2005-2006 року.

Прокуратура офіційно звернулася до мешканців Килії, які постраждали матеріально і фізично внаслідок відсутності водопостачання, каналізації і електроенергії з проханням заявити про завдані їм збитки. Сергій Костенко заявив, що має реалізувати „всі можливі заходи прокурорського реагування для притягнення винних посадових осіб до відповідальності”.

В інтерв''ю Радіо „Свобода” голова Одеської обласної Ради Федір Влад назвав нинішню ситуацію у містах Вилкове і Килія „достатньо проблемною”.” Я констатую факт про те, що сьогодні тепла у цих населених пунктах немає”.

Федір Влад вважає, що причини проблем полягають у нездатності місцевих підприємств, відповідальних за забезпечення теплопостачання, виконувати свої функції та у величезних боргах населення за комунальні послуги.

З обласного бюджету напередодні зими виділили 200 тисяч гривень на забезпечення мешканців Вилкове і Килія приладами для обігріву квартир.

Федір Влад: „Є три варіанти виходу з проблеми. Це повернення до центральної опалювальної системи, вирішення питань, пов”язаних з будівництвом мінікотелень та електричним обігрівом. Теплові мережі двох населених пунктів є нині у жахливому стані і необхідне додаткове фінансування для їхнього відновлення. Найбільш реальним виходом з кризової ситуації є обладнання мінікотелень. Ми готові розглянути питання про допомогу містам Вилкове і Килія з фінансуванням із бюджету розвитку. 17 березня відбудеться сесія Одеської обласної Ради, де ми порушимо цю проблему”.

Федір Влад наголосив, що упродовж двох найближчих тижнів вирішити проблему з відновленням опалення квартир мешканців міст Вилкове і Килія не реально. “Гроші, витрачені на закупівлю приладів для обігріву квартир, проблеми не вирішили і ми маємо чітко готуватися до зими 2006-2007 року. Сподіватися на поновлення роботи центральної опалювальної системи, будівництво 21 мінікотельні та переобладнання найближчим часом не реально”.

Сьогодні вилківці змушені власними силами будувати у багатоповерхівках пічне опалення, сподіваючись, що таким чином уникнуть холоду і сирості у квартирах. Станом на 1 лютого заборгованість мешканців Вилкова за комунальні послуги складає 28 тисяч гривень.
XS
SM
MD
LG