Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 12:43

У Криму - реальна загроза входження криміналітету у владу.


Володимир Притула Симферополь, 17 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Криму – знову політико-кримінальний скандал. Перебуваючи у Сімферополі міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив, що тут існує реальна загроза входження криміналітету у владу. На сьогоднішній прес-конференції міністр назвав поіменно 45 прізвищ раніше засуджених громадян, які зараз балотуються до кримського парламенту.

Юрій Луценко заявив, що до кримського парламенту у списках різних партій і блоків балотується велика група громадян з кримінальним минулим. Найбільше їх – у списку партії “Союз” – 13. Дев’ять у списку блоку “За Януковича!”. Причому тут є і колишній лідер організованого злочинного угруповання “Сейлем” і його так званий “гаманець”. По сім раніше засуджених осіб – у кримських блоках Володимира Литвина, Сергія Куницина та Юлії Тимошенко. Два таких діяча – в Народному союзі “Наша Україна” та один – у списку кримського блоку “Не так”.

Юрій Луценко: “Мене хвилює одне. В сумі це 45 кандидатів, цілком реальних. У кримських депутатів 100 місць. Абсолютно реальне створення блоку такого міжпартійного блоку СІЗО, який разом може формувати закони, які потім мені, міліціонеру, виконувати, а вам, кримчанам, за цими законами жити. Тому я не агітую — це добре чи погано, ви самі визначитеся. Але майте це на увазі”.

Під час прес-конференції у Симферополі він пішов і на те, що назвав прізвища усіх 45 згаданий осіб, а також статті, за якими вони проходили. Юрій Луценко заявив, що не агітує, а лише попереджає кримських виборців, бо всі згадані учасники виборчих перегонів за законом мають право балотуватися. Водночас, він наголосив, що із впливових політичних сил лише Комуністична і Соціалістична партії не мають у своїх кримських списках раніше засуджених громадян.

Міністр внутрішніх справ України також повідомив, що перші номери щонайменше трьох виборчих списків проходять за різними кримінальними справами, що зараз розслідуються. Це лідери кримських виборчих об’єднань – блоку “За Януковича!” 1-й віце-прем’єр уряду автономії Анатолій Гриценко, блоку Юлії Тимошенко – депутат місцевого парламенту Андрій Сенченко і блоку Сергія Куницина, депутат парламенту автономії Сергій Куницин. Їхній статус у цих кримінальних справах ще не визначений, тож із часом вони можуть стати і підозрюваними, і звинуваченими.
XS
SM
MD
LG