Доступність посилання

ТОП новини

Погоджувальна рада.


Влада Саюк Київ, 20 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Цього тижня Верховна Рада повинна розглянути 133 питання. Про це під час відкриття погоджувальної ради керівників депутатських фракцій та груп повідомив спікер Володимир Литвин. Одне з головних питань - це приведення до присяги вже призначених суддів Конституційного суду та обрати суддів від парламенту.

Згідно з попередніми домовленостями керівників депутатських фракцій та груп питання призначення суддів Конституційного суду депутати запланували на четвер. Представник "Нашої України" Борис Безпалий не вірить, що суддів оберуть цього тижня і звинувачує керівництво парламенту у затягуванні цього процесу.

«Обрання 4 суддів Верховною Радою процедурно це є інше питання. Воно має розглядатися. Але чому воно не вирішується? Очевидно, немає 4 кандидатур, які б влаштовували 226 депутатів. Абсолютно штучно голова Верховної Ради на сьогодні поєднує питання приведення до присяги вже обраних з питанням обрання від Верховної Ради. Це дісно містить ознаки втручання в роботу інших органів влади ».

У свою чергу спікер Литвин відкидає усі звинувачення. Твердить, що цього тижня депутати спробують знайти консенсунс і, можливо, суддів цього тижня оберуть. Далі Володимир Литвин:

«Спробуємо знайти якусь серединну лінію, консенсус. Якщо не знайдемо, тоді, очевидно, доведеться відкласти ці питання до кращих часів. Бо у нас величезний масив законопроектів, підготовлених до другого читання, з тим, щоб Верховна Рада могла їх ухвалити».

Есдек Нестор Шуфрич твердить: до присяги суддів, призначених Президентом, та обраних з’їздом суддів не приведуть, поки не оберуть парламентську четвірку.

«Потрібно обрати квоту від Верховної Ради, тому що суд повинен діяти на паритетних засадах. Але сьоогодні виникло ще одне питання -фактично знущання над Конституцією і рішеннями Ради. Ющенко всупереч закону ввів до складу Ради національної безпеки та оборони Плачкова та Головатого, які є фактично звільненими і не можуть входити до складу Ради. Якщо Ющенко таким чином пробує налагодити співпрацю, то подивимося , що з цього вийде».

Представники провладних фракцій твердять: Президент сам має право вирішувати, кого вводити до Ради національної безпеки та оборони, а кого ні. Депутатам цього скликання, згідно з календарним планом, залишилося працювати в сесійному режимі два тижні, а це означає, що вони матимуть можливість голосувати за закони. І лише на наступні 5 днів у них заплановані 133 законопроекти на розгляд. Якщо усі вони не будуть ухвалені, то з початком роботи сесії наступного скликання ці законопроекти важатимуться відхиленими. Народні обранці твердять, що вони встигнуть опрацювати усі необхідні закони.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG