Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 02:22

Анатолій Кінах, секретар РНБіО в Варшаві.


Єва Поштар Варшава, 21 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Підтримка Польщі має велике значення для України на її шляху до НАТО і ЄС, сказав після сьогоднішньої зустрічі з президентом Польщі Лєхом Качинським Секретар Ради Національної Безпеки і Оборони України Анатолій Кінах. У Варшаві Анатолій Кінах обговорював питання енергетичної безпеки обох держав. В розмовах зі своїми партнерами в адміністрації президента Польщі обговорював також справи візиту польського президента Леха Качинського в Україну. Президент Польщі побуватиме з офіційним візитом в Україні 28 лютого та 1 березня.

Варшава, 21 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Підтримка Польщі має велике значення для України на її шляху до НАТО і ЄС, сказав після сьогоднішньої зустрічі з президентом Польщі Лєхом Качинським Секретар Ради Національної Безпеки і Оборони України Анатолій Кінах. У Варшаві Анатолій Кінах обговорював питання енергетичної безпеки обох держав. В розмовах зі своїми партнерами в адміністрації президента Польщі обговорював також справи візиту польського президента Леха Качинського в Україну. Президент Польщі побуватиме з офіційним візитом в Україні 28 лютого та 1 березня.

Під час брифінгу, що відбувся після зустрічі з польським президентом Лехом Качинським, Анатолій Кінах сказав журналістам, що на його думку закінчення проекту нафтогону Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ - це частина енергетичної системи безпеки ЄС:

Зараз кінчається економічне обгрунування проекту, яке фінансує ЄС. До 2010 року Азербайджан та Казахстан добуватимуть разом 150 мільйонів тонн нафти. Ці країни зацікавлені входом на європейські ринки.

Також Анджей Урбанський, який тимчасово виконує обов"язки голови Бюро Національної Безпеки Польщі, наголосив, що справи диверсифікації джерел енергії - фундаментальні для польського президента Леха Качинського.

Тим більше, що Україна та Польща висловили готовність до тіснішої та професійнішої співпраці, ніж досі.

Анджей Кравчик, радник у президентській адміністрації у закордонних справах, сказав Радіо Свобода, що Польща підтримує вхід України до НАТО до 2008 року. Польський президент обстоював цей термін під час розмови з президентом США Джорджем Бушем.

Кореспондентка Радіо «Свобода» запитала в Анджея Кравчика, наскільки в його оцінці 2008 рік є реальним терміном для України.

- Це дуже напружений строк. Я думаю, що він реальний, можливий. Коли б мене запитали. Але якби на практиці виявилося, що це буде рік пізніше - не було б тут великої різниці.

Під час візиту польського президента в Україні мають бути підписані конкретні проекти, пов''язані з енергетичною безпекою України та Польщі.

Польський президент Лех Качинський поїде з офіцйним візитом в Україну 28 лютого. Упродовж двох днів він побуває у Києві та Одесі, де відвідає нафтотермінал.

Радник польського президента Анджей Кравчик вважає, що візит Леха Качинського має бути якомога змістовнішим. Президент зустрінеться з президентом України, Верховною Радою, іншими впливовими політиками, включно з опозиційними. Жестом у бік національно свідомих українців мало б бути покладення квітів польським президентом на могилі поета Василя Стуса. Це був би перший такий жест з боку лідера польської держави.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG