Доступність посилання

ТОП новини

Білорусам відкривають"Вікно в Європу".


Людмила Ваннек

Прага, 24 лютого 2006.

(лунає музичний сигнал) Музичні сигнали "Радіо Рація" вже знайомі слухачам української "Свободи". Від середи 22 лютого, незалежне білоруське "Радіо Рація" з території Польщі веде мовлення на Білорусь. Напередодні президентських виборів, які пройдуть 19 березня, білоруським громадянам відкриваються нові можливості для того, щоб отримати інформацію про свою ж країну. "Радіо Рація", що мовить із польського Білостока – це лише один із проектів Європейського Союзу, який має на меті зняти інформаційну блокаду з громадян Білорусі. Інший проект має назву "Вікно в Європу". Він стартуватиме 26 лютого у неділю.

2 мільйони євро виділила Європейська Комісія на свій медійний проект для Білорусі. Радіо і телепередачі, інтернет – усе це від неділі стане доступним громадянам тієї країни.

Представник Єврокомісії Емма Адвін пояснює: "Що ми спроможні надати від неділі? Щоденні радіопрограми, які покривають новини, а також більше аналітичних матеріалів – про події в Європейському Союзі і Білорусі. А для телебачення – щотижневі півгодинні програми, які покривають схожі теми".

Більш конкретно щодо тем, про які говорила Емма Адвін: це і культурні, й економічні, соціальні, політичні, історичні аспекти білоруського життя, і розповіді про можливості і проблеми Європейського Союзу.

Телевізійну програму готуватиме російський незалежний канал RTVi. Це буде щотижнева 30-хвилинна програма "Вікно в Європу" – білоруською і російською мовами. Перший випуск – у неділю, о 17-й годині за мінським часом. П''ять повторів програми транслюватимуть від понеділка по п"ятницю.

У програмі заплановані також відеорепортажі та студійні дискусії.

Емма Адвін далі: "Перед самими виборами будуть спеціальні передачі, програми прямого ефіру, які уможливлять обговорення гострих питань виборчої кампанії".

Йдеться про дві спеціальні виборчі програми в живому ефірі, в яких візьмуть участь експерти з Білорусі, Росії, Європейського Союзу. Також можна буде почути думки спостерігачів за виборами, журналістів, кандидатів і представників неурядових організацій.

У 60-хвилинних радіовипусках "Вікна в Європу" особлива увага буде надана молодій аудиторії. Будуть і так звані інтерактивні елементи: дзвінки слухачів та інше. Програми вестимуться також двома мовами – російською і білоруською. І слухати їх можна буде і на коротких хвилях, через сателіт Hotbird, або на інтернеті.

У медійному проекті беруть участь (окрім білорусів і партнерів з російського незалежного телеканалу) також Німеччина, Польща, Литва. Окрім теле- і радіопередач кошти, виділені на проект, підуть для журналістських семінарів, підтримку білоруських друкованих медій. Усе, що необхідно для того, щоб відкрити вікно для об"єктивної інформації.

До старту "Вікна в Європу" залишилося два дні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG