Доступність посилання

ТОП новини

Експерти з відомого видання «Економіст» прогнозують боротьбу суперечностей у розвитку України після березневих 2006 року парламентських виборів.


Василь Зілгалов Прага, 27 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Група експертів зі впливового британського видання «Економіст» оприлюднила цими днями свої оцінки головних політичних та економічних показників розвитку України та прогноз на 5-річну перспективу. Рубежем, так би мовити, «неповернення» України у минуле, на думку цих експертів є парламентські вибори 2006 року.

Група дослідників з експертного центру при британському виданні «Економіст» вважають, що важливими для політичного та економічного розвитку України будуть наступні, березневі 2006 року, парламентські вибори. Автори прогнозу з цього впливового європейського часопису припускають, що вирішальна більшість, котра в цілому підтримає політику реформ, проголошену адміністрацією Віктора Ющенка, буде створена після березневих 2006 року парламентських виборів. Однак, як ідеться в аналізі «Економіст», «ця коаліція може бути нестійкою і ,можливо , навіть включатиме фракцію, очолювану Віктором Януковичем, котрий програв президентські вибори 2004 року».

Експерти цього видання припускають також прискорення реформ саме після згаданих парламентських виборів, однак зауважують, що ці перетворення «можуть супроводжуватися труднощами внутрішньополітичної боротьби і бідністю формулювання політичної стратегії». У зв’язку з цим британський часопис «Економіст»звертає увагу на можливі спроби олігархічних груп безпосередньо взяти участь у формуванні уряду відразу після виборів, що може призвести до політичної кризи у Верховній Раді, якщо та не створить проурядову більшість, і навіть, як зауважують західні експерти, до «дострокових парламентських виборів».

Фахівці з наукового центру згаданого європейського видання бачать одним із ключових пунктів майбутніх труднощів економічного і політичного розвитку України характер перебігу і можливі наслідки переговорів між пропрезидентською фракцією «Наша Україна» і Блоком Юлії Тимошенко. Науковці з британського видання «Економіст» вказують на труднощі нинішніх контактів між згаданими силами і не виключають у зв’язку з цим входження до урядової коаліції після березня 2006 року Партії регіонів Віктора Януковича, що може призвести до певного послаблення темпів економічних реформ у порівнянні з очікуваними.

Група науковців з британського часопису «Економіст» дає досить рівний прогноз економічного розвитку України на 2006 – 2010 роки. Вони вважають що труднощі з експортом українського металу і ціною на російський газ не будуть мати вирішального впливу на рівень зростання внутрішнього валового продукту і його середній поступ в Україні у вказаний період дорівнюватиме 5% щорічно. Експерти з «Економіст» вважають, що політика Віктора Ющенка заклала серйозні поліпшення у макро -економічні показники держави і це сприятиме вступу України до СОТ у 2006 році та припливу нових інвестицій в українську економіку.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG