Доступність посилання

ТОП новини

Речниця Верховного представника ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єра Солани Крістіна Ґальяк: "Депортація узбецьких біженців стала, можливо, порушенням міжнародних зобов’язань України".


Прага, 1 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Європейський Союз звернувся до влади України з дипломатичним демаршем у зв’язку з екстрадицію з України до Узбекистану узбецьких шукачів притулку, що сталася 14 лютого. Про це заявила «Радіо Свобода» речниця Верховного представника ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єра Солани Крістіна Ґальяк.

Євросоюз стурбований цією депортацією і збирається знову звернутися до цього питання наступної п’ятниці на зустрічі «трійки» ЄС і України на рівні міністрів закордонних справ, щоб інші прохачі притулку в Україні могли почуватися в безпеці, повідомила Крістіна Ґальяк.

“Позиція Європейського Союзу стосовно екстрадиції шукачів притулку з Узбекистану, це, як ви розумієте, занепокоєння. Очевидно, нас дуже стурбував факт, що депортація відбулася після дуже короткого розгляду. Ми зверталися до української влади з проханням з’ясувати, що сталося, щоб краще зрозуміти, чому ухвалили саме таке рішення. Для нас дуже важливе розуміння визначальної ролі міжнародних зобов’язань у галузі прав людини. Тому нас непокоїть, що ці депортації, можливо, стали порушенням міжнародних зобов’язань України за такими конвенціями, як Конвенція про біженців та іншими. Тому ми звернулися з цим питанням до міністра закордонних справ. У п’ятницю в нас має відбутися ще одна зустріч із представниками української влади, і на ній ми збираємося знову порушити це питання”.

На запитання про те, як депортація узбеків вплине на бажання української влади і, зокрема, президента Віктора Ющенка стати членом ЄС та приєднатися до інших міжнародних структур, пані Ґальяк відповіла, що наближення України до Європейського Союзу та європейських інституцій триває.

"Ми будемо підтримувати цю важливу країну всіма європейськими інструментами, ми будемо далі плекати наші добрі стосунки з українським керівництвом. Ми сподіваємося, що ця важлива справа, яка, на жаль, заторкнула людей, які при цьому дуже потерпіли, є просто винятком. Ми намагаємося з’ясувати через узбецьке керівництво, де зараз перебувають ці депортовані люди. Ми сподіваємося, що це не повториться, зокрема, з країною, з якою ми маємо такі добрі стосунки".

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG