Доступність посилання

ТОП новини

Депутати Європарламенту називають рішення України про запровадження нових митних правил на кордоні з Молдовою – європейським.


Тетяна Ярмощук Київ, 9 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Ситуація на українсько-молдовському кордоні залишається напруженою. Митники невизнаної Придністровської республіки продовжують блокувати пропускні пункти Кучургани та “Платоново”. У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що роблять усе можливе для якнайшвидшого вирішення цього конфлікту. А депутати Європарламенту називають рішення України про запровадження нових митних правил на кордоні з Молдовою – європейським.

Нові митні правила на кордоні з Молдовою Україна запровадила 3 березня. Однак ситуація на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону ще й досі напружена. Вже протягом трьох днів на пропускному пункті поблизу села Кучургани стоїть більше десяти вантажівок з українськими номерами. А через пункт пропуску “Платоново” рух транспорту заблокований повністю. Однак, коли такі ж митні правила на цій ділянці кордону діяли протягом 2003-2004 років, не було ніяких проблем.

Представниця оперативної групи МЗС України, що перебуває в Одесі, Корнелія Лускалова в інтерв’ю радіо “Свободи” заявила:

“Вони вважають, що на них діє економічна блокада. Це абсолютно неправильно. Нові митні правила стосуються лише вантажів і товарів. Для того, щоб придністровські вантажі і товари отримали молдовське митне оформлення, створено найбільш сприятливий режим реєстрації цих придністровських підприємців в Кишиневі. Тож говорити про якийсь тиск на Придніствов’я смішно” .

Корнелія Лускалова зазначила, реєстрацію у Кишиневі пройшли вже понад 90 придністровських підприємств, тож Міністерство закордонних справ України сподівається, що вже найближчим часом конфлікт владнається.

Натомість підігрівають ситуацію заяви офіційних представників Російської Федерації. У четвер Посол з особливих доручень МЗС Росії Валерій Кеняйкін, який очолює російську делегацію, що прибула у Придністров’я, назвав нові митні правила на українсько-молдовському кордоні “блокадою”. Днем раніше господін Кеняйкін заявляв, що від цих нововведень страждає російський бізнес.

Українська ж сторона відкидає всі звинувачення. У заяві Державної митної служби України йдеться, що проблеми із застосуванням нових митних правил на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону обумовлені внутрішніми проблемами Молдови.

Лідер українських соціалістів Олександр Мороз називає закиди на адресу України політичною спекуляцією:

“Сьогодні дехто хоче використати наявне там протиріччя, для того, щоб заробити на тому якісь політичні дивіденди. Офіційна позиція України у цьому питанні виважена, вона зводиться до необхідності задовольнити інтереси і тих людей, які живуть у Придністров’ї, і Молдови в цілому”

Європейська спільнота повністю підтримує позицію України. Європейські парламентарі називають запровадження Україною нових митних правил на кордоні з Молдовою європейським рішенням. Депутатка Європарламенту Маріанне Міко:

“Якщо українська політична еліта хоче інтегруватися в Європу, вона має діяти у Придністровському регіоні. Насамперед, укріплювати кордон. В зв’язку з цим Україна має співпрацювати з нами. На цей момент Україна зробила абсолютно демократичний та європейський крок”.

Нововведення у митних правилах України і Молдови схвалили і Сполучені Штати Америки. Вони висловили сподівання, що цей крок пришвидшить розв’язання Придністровського конфлікту.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG