Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Діти без даху.


/images/photo/Bezpprizornist_child_girls.jpg Київ, 13 березня 2006 року. Лише за офіційною статистикою в Україні їх - вісімдесят тисяч, проте реальна цифра, кажуть експерти - вп’ятеро більша. Вони тиняються вулицями, нюхають клей, жебракують, їх хапають за дрібні крадіжки. Кожен з них має свій шлях на вулицю, свої причини злидарського життя. Безпритульні діти...Часто при живих батьках, вони змушені тулитися в підвалах, вокзалах, теплотрасах. Чому сотні тисяч дітей опинилися на вулиці? Чи можна їх повернути до нормального дитячого життя? Про це у “Звуках життя: діти без даху” з Микитою Моісеєвим.

Кореспондентка Звуків життя Леся Штогрин кожного дня поспішає на роботу через Хрещатик. Центральна вулиця Києва, як магніт, притягує до себе жебраків, бомжів і маленьких волоцюг. З двома хлопчаками Леся Штогрин і познайомилася. В шалашах, чи то в під’їздах, підвалах чи на вулиці - безпритульні діти весь час на виду. Як ставляться до них перехожі на вулицях?

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Доля безпритульної дитини - жорстка і безкомпромісна. Але - і у ній бувають приємні сюрпризи та несподіванки. Так сталося з вуличним розбишакою Філіпом Добрянським, якого доля привела у кінематограф. Хлопця на вулиці помітив молодий український режисер Тарас Томенко, який збирався змімати короткометражну стрічку про безпритульного. Зйомки фільму Тир, який було визнано найкращою короткометражкою на Берлінському кінофестивалі у дві тисячі першому, тривали півроку - і протягом цього часу безпритульний Філіп жив у квартирі режисера Тараса Томенка.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

У Львові безпритульних дітей можна зустріти біля церков, у трамваях, підвалах, на горищах та у кав’ярнях. Кореспондент Радіо Свобода Галина Терещук розповідає історію одного безпритульного хлопця. У Сполучених Штатах проблема безпритульних дітей востаннє виникала у період Великої Депресії - у тридцятих. Тоді, за словами кореспондента Радіо Свобода у Нью-Йорку Юрія Дулерайна, дітлахи з розорених фермерських сімей бігли у міста по кращу долю. Зараз у США це не актуально.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

"Дитина вулиці", як ніхто інший, потребує любові, уваги і розуміння. Вона позбавлена цих почуттів у неблагополучній родині, каже психолог Наталія Лур’є, яка кілька років працює з безпритульними дітлахами. Допомагати сиротам і безпритульним - обов’язок віруючої людини. в позаминулому столітті ледь не при кожному храмі існували притулки для дітей, позбавлених батьківської опіки. А хто нині мусить дбати про долю маленьких волоцюг? З цим запитанням ми звернулися до перехожих на вулиці.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG