Доступність посилання

ТОП новини

Хто стане мером Сімферополя?


Володимир Притула Сімферополь, 16 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Хто стане мером адміністративного центру Криму – Сімферополя? На посаду сімферопольського міського голови претендує 21 кандидат і кожен з ним має певний шанс перемогти. Хоча б тому, що чинний мер Сімферополя Валерій Єрмак після трьох термінів перебування на цій посаді, тепер балотується до кримського парламенту.

Багаторічний міський голова Сімферополя Валерій Єрмак – четвертий номер у виборчому списку партії “Союз” на виборах до Верховної Ради Криму. Високе прохідне місце у списку – своєрідна компенсація за звільнення дороги і підтримку висуванця “Союзу”, безпартійного полковника СБУ Юрія Коломійцева. Останній досить вміло веде виборчу кампанію, спираючись на партійні фінанси та медіа і публічно використовуючи людські ресурси громадської організації “Наше право”. Спостерігачі високо оцінюють його шанси на перемогу.

Втім, як і висуванця БЮТ, теж депутата кримського парламенту Сергія Веліжанського. Він теж спирається на громадську організацію – популярний у Криму Комітет “Прозора влада”, що відомий своїми пенсійними програмами. А ще – в його розпорядженні впливова Чорноморська ТРК.

Яскраво проводить свою виборчу кампанію і лідер кримської організації РПУ, депутат Верховної Ради автономії та екс-міністр фінансів Криму Олександр Гресс. Його важливий козир – молодість, йому лише 33 роки, але він уже досвідчений управлінець.

Досвідом збираються взяти ще два кандидати – Леонід Савенко і Віктор Семоненко. Перший – голова Київської райради Сімферополя і висуванець блоку “Наш Крим”. Другий – голова Залізничної райради Сімферополя і висуванець Соціалістичної партії України. Водночас опоненти покладають саме на них відповідальність за поганий стан міської інфраструктури в їхніх районах.

Досвідом може похвалитися і міністр житлово-комунального господарства Криму, депутат кримського парламенту і член Партії регіонів Геннадій Бабенко. Але він збирався зробити ставку саме на свою партійну приналежність. Проте, зробив помилку при висуванні і міська виборча комісія відмовилася його зареєструвати від Партії регіонів чи від Блоку “За Януковича!”. Тож тепер Геннадій Бабенко вважається самовисуванцем. А ще опоненти закидають йому помилки і бездіяльність під час січневих сильних морозів, коли житлово-комунальні служби просто провалили свою роботу.

Серед партійних висуванців – помітні кілька: 1-й секретар Сімферопольського міському КПУ Валерій Кучеренко, який уже двічі балотувався на посаду мера міста і двічі програвав вибори, молодий бізнесмен, член НДП Юрій Микитенко, а також представник Української народної партії Дмитро Кущовий. Останній, попри невеликі шанси, які традиційно в Криму має представник національно-патріотичних сил, веде досить активну виборчу кампанію і став досить популярним у Сімферополі.

Серед відомих кандидатів на мера – заступник чинного міського голови Володимир Баженов, генерал міліції, депутат Верховної Ради АРК Володимир Шкаберін та активіст антикорупційного руху в Криму Віктор Невірко. Решта прізвищ мало що скажуть і фаховим спостерігачам. Ніхто з останніх, до речі, не бере на себе сміливість прогнозувати, хто ж переможе у змаганні за крісло мера адміністративного центру Криму. До того ж, існує велика ймовірність того, що вибори у місті взагалі можуть зірватися. Каже 1-й заступник голови Верховної Ради Криму Василь Кисельов: “Ситуація більш серйозна, аніж ви собі уявляєте. Я на власній шкірі відчув, що це таке. Двічі я був у виборчій комісії, але не зміг себе включити у список. Три роки живу у Сімферополі, був у списках, а тепер у списках мене немає. Дружина є, а мене немає”, - це був 1-й заступник голови Верховної Ради Криму Василь Кисельов.

На фото: Символ м.Сімферополя – ворота Криму Сімферопольський залізничний вокзал;
XS
SM
MD
LG