Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Граніт науки.


/images/photo/Osvita_money.jpg Київ, 16 березня 2006 року. Син моєї приятельки - учень молодших класів. Якось прийшов зі школи з домашнім завданням з літератури - "проаналізуйте образ головного героя". Приятелька була вражена, адже з власних шкільних років пам’ятає, що подібні завдання одержувала класі у восьмому. Днями Віктор Ющенко презентував програму Стратегії розвитку України, де серед іншого, зазначено створення системи безперервної освіти "навчання протягом життя" Чому і як вчать сьогодні учнів у школах? Чи легко школярам витримувати таке навантаження? Хто формує шкільні програми? Про це говорять сьогодні Звуки життя – «ГРАНІТ НАУКИ» з Надією Шерстюк.

На сучасну людину кожного дня виливається купа різноманітної інформації, яку мозкові часто важко перетравити, звідки і стрес, кажуть психологи. До групи ризику, за їхніми словами, в першу чергу потрапляють учні, котрі буквально потопають у морі інформації, яку вони одержують на уроках. Які предмети зараз вивчають у школах, вивчала кореспондентка Звуків життя Наталія Коваленко:

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Донедавна міністерство освіти ставило перед собою завдання - дати знання - каже начальник відділу відомства Лідія Ващенко. однак вже сьогодні, за її словами, така мета ані потребам дитини, ані потребам суспільства.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

На Львівщині, яка лідирує в Україні за кількістю шкіл, вчителям доводиться братися відразу за кілька предметів. Батьки дивуються - про який рівень освіти можна говорити, коли вчитель намагається і розтлумачити геометричні функції, і розкрити тему кохання у поезії Максима Рильського, і зрештою провести фізкультуру? Кореспондентка Радіо Свобода Галина Терещук - про будні львівських Макаренків і Сухомлинських та їхніх підопічних.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Не кожен школяр може грати у школі на флейті і вчитись доглядати за рослинами - як це робиться у школах Вальдорфських. І за статистикою, кожен п’ятий першокласник страждає на неврози, бо не може збагнути увесь обсяг шкільної програми, зазначає психолог Олександр Губенко. А такі масштаби інколи по зубах хіба що студенту-старшокурснику.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG