Доступність посилання

ТОП новини

Як протидіяти пташиному грипу.


Віктор Міняйло /images/photo/Grip_ptahopererobka2.jpg Київ, 22 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - В Україні розробляється єдина програма з боротьби та профілактики пташиного грипу. Адже з початком міграції птахів збільшується небезпека поширення цієї хвороби. Як боротися з пташиним грипом вирішували сьогодні учасники міжнародного семінару “Пташиний грип. Ефективні шляхи протидії та профілактики”.

На сьогодні в Україні пташиного грипу немає, відтак скасували усі карантинні заходи, - повідомив журналістам віце прем‘єр-міністр України з питань агропромислового комплексу Юрій Мельник:

“Ліквідовано повністю карантинний грип і знято карантинні обмеження. І на сьогоднішній день ми можемо констатувати, що у нас немає нових осередків, слава Богу, пташиного грипу на Україні”.

Але, за словами Юрія Мельника, з початком весни і міграції перелітних птахів виникає загроза повернення цієї хвороби. Відтак в Україні визначили зони ризику, де проводять постійні спостереження. Про ці зони учасникам семінару розповів перший заступник голови Державного департаменту ветеринарної медицини Володимир Горжеєв:

“Згідно з прогнозом орнітологів найбільший ризик виникнення осередків захворювання спостерігатиметься в Україні в Причорноморському регіоні, на півдні Одещини, в південному заході Херсонщини та на півночі Криму. Другими за ступенем ризику є Волинська, північ Львівської та центральна частина Чернігівської областей”.

Загалом про прогнози поширення пташиного грипу весною Радіо “Свобода” поцікавилося у голови державного департаменту ветеринарної медицини Івана Бісюка:

“Я сьогодні не можу спрогнозувати, що може бути, і як може бути. Але, судячи з того, які ми маємо сьогодні результати по Російській Федерації, то повинен сказати, що ми повинні бути готові до різних кількостей неблагополучних пунктів”.

Як ніхто не спрогнозував кількість і якість можливого спалаху пташиного грипу весною, так жоден з фахівців наразі не може сказати, наскільки ймовірна мутація вірусу H5N1, після якої він становитиме загрозу людині. Говорить доктор ветеринарних наук, професор Анатолій Мазуркевич:

“Для того, щоб відбулася мутація вірусу, потрібна сприятлива ситуація. Мутація відбувається там, де його велика насиченість. Наприклад в Туреччині виникла хвороба у людей, тому що птахів тримали в хаті, і разом проживали. Велика насиченість вірусу цього була. Яка задача для нас. Перш за все -зменшити кількість хворих тварин. А це значить, що ми знизимо ризик захворювання людини. І тому, якщо ми зробимо усі умови, щоб знизити кількість хворих і розповсюдження інфекції, то, я думаю, що цієї інфекції не повинно бути. Нація у нас чистоплотна".

Кор.: А якщо мутація відбудеться за кордоном, а потім вірус з‘явиться в Україні?

"То вже медична проблема, яку вже вирішувати прийдеться медикам і всьому світу. Сьогодні наша задача – не допустити його на людину”.

А загалом фахівці вважають, що головний засіб боротьби з пташиним грипом, як власне з будь якою хворобою – це профілактика, насамперед не допущення контактів свійської птиці з дикою. А окремі спалахи хвороби вони обіцяють локалізувати.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG