Доступність посилання

ТОП новини

Це був інший світ і інше суспільство.


Геннадій Сахаров /images/photo/Borisiv_Petro.jpg Дніпропетровськ, 27 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - На Дніпропетровщині триває підведення підсумків виборів. Про будь-які систематизовані дані щодо результатів виборів говорити ще зарано.

Згідно з даними дніпропетровського обласного відділення Комітету Виборців України, у Дніпропетровську участь у виборах взяли близько 65 % виборців, у області – близько 70 %.

На 12-ту годину кількість голосів на виборах до Верховної Ради була підрахована на 80% дільниць, але триває підрахунок голосів на місцевих виборах. Територіальні виборчі комісії отримали близько 10% протоколів дільничних комісій, протоколи надходять повільно і робити якісь висновки за інформацією територіальних комісій зарано.

На 16-ту годину обласним відділенням КВУ проведений паралельний підрахунок результатів виборів на 62 дільницях з 442. За цими даними у області 3-відсотковий бар’єр подолали Партія Регіонів – 42%, Блок Юлії Тимошенко – 16,5%, Народний Союз Наша Україна – 5,9%, Блок Наталії Вітренко – 4,4%, КПУ – 4, 3%, Партія “Віче” – 3,4%, Соцпартія – 3,2%, Блок Павла Лазаренка – 3%. Мірою надходження інформації ці дані уточнюватимуться. На виборах міського голови Дніпропетровська зі значною перевагою переміг Іван Куліченко, котрий балотувався на другий строк головуваня у місті, набравши понад 61 відсоток голосів.

Близько 30% виборчих дільниць на Дніпропетровщині 26-го березня не були закриті о 22-й годині і на деяких дільницях голосування тривало чи не до першої години ночі. Речник Комітету виборців України повідомив що у багатьох дільничних комісіях був порушений порядок підрахунку голосів і регламент протоколювання процесу підрахунку.

І спостерігачі Комітету Виборців і міжнародні спостерігачі зазначають що вибори відбулися досить спокійно і організовано. Петро Борисів, спостерігач від Українського Конгресового Комітету Америки, котрий був спостерігачем і на минулих президентських виборах, сказав так:

“Якщо прирівняти як відбувалися рік тому президентські вибори, це був цілком інший світ і цілком інше суспільство. І як були черги, дуже, дуже довгі, люди стояли і чекали. Трошки нарікали. Для них голосувати була найпотрібніша річ. І вони проголосували”.
XS
SM
MD
LG