Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: А наостанок я скажу!..


Київ, 4 квітня 2006 року. У міністра внутрішніх справ від сьогодні значно додалося роботи - в останній день роботи Верховної ради цього скликання, депутати зняли недоторканість із своїх місцевих колег. Тепер - ті, хто йшов у депутати за імунітетом проти кримінального покарання - опинилися у біля розбитого корита - в будь-який час, якщо міліція доведе їх винуватість, вони можуть опинитися за гратами... Цей склад парламенту за чотири роки особливо відрізнився бійками та скандалами. І останнє слово теж - вразило. Що спонукало депутатів преред тим як йти ухвалити таке рішення? Досліджують звуки життя – “ а наостанок я скажу!..” з Віолою Бурдою.

За даними міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, в Криму на сто депутатських місць у парламенті автономії претендували сто шістнадцять людей з кримінальним минулим. Зокрема, за словами сімферопольського кореспондента Радіо Свобода Володимира Притули, у прохідній частині партійних списків значилися колишній голова злочинного угруповання "Сайлем" та людина, яку вважали гаманцем цієї структури. Однак пересічні кримчани задоволені ледь не останнім рішенням верховної ради цього скликання - але вважають, що зняти недоторканість з місцевих депутатів треба було раніше - до виборів. Продовжує тему - Володимир Притула.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Ще не встигли парламентарі розім"яти пальці після напруженого голосування, а кореспонденти "Звуків життя " вже поцікавилися у них - чим пояснити таке рішення? Народний депутат, член фракції наша Україна Микола Катеринчук вважає, що ця антиконституційна норма - тобто імунітет місцевого депутата, вже давно мала бути скасована. А новий закон дозволяє спростити процедуру притягнення місцевого депутата до кримінальної відповідальності. Втім, політичний противник пана Катеринчука член фракції Партії регіонів Тарас Чорновіл впевнений, що скасування недоторканності дає владі зелене світло для політичного переслідування місцевих депутатів.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Політтехнолог Сергій Поярков - затятий противник депутатської недоторканності не вірить у безкорисливий шляхетний вчинок парламентаріїв. Це - ніщо інше, як бажання виглядати "білими і пухнастими" перед народом.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Мешканці Рівного особливо радіють останньому рішенню парламентарів - оскільки місцеві ради та міліція весь час, поки діяла недоторканість, змагалися за кожного депутата, який підпадав під підозру правоохоронців. А таких було немало - констатує кореспондентка Радіо Свобода у Рівному Валентина Одарченко.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG