Доступність посилання

ТОП новини

Останній тур теледебадів Берлусконі-Проді.


Наталка Кудрик Рим, 4 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Кандидати на посаду прем”єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі та Романо Проді провели у понеділок (3 квітня) останній тур теледебатів напередодні виборів, які відбудуться 9-10 квітня. Опоненти дискутували переважно про внутрішні проблеми країни, насамперед про податки та держбюджет. Берлусконі виступив за рух Італії вперед, а Проді оголосив про мету об’єднати Італію.

За день до останнього етапу теледебатів обидва кандидати сказали, що не готували якоїсь особливої тактики, почувалися спокійно. На відміну від попереднього туру, цій зустрічі не передували гучні скандали. І розмова у понеділок була спокійнішою.

Дискусія почалася з трагічної теми, яка упродовж останнього місяця хвилює всю країну: викрадення і вбивство півторарічного хлопчика. Сильвіо Берлусконі і Романо Проді у цьому контексті обговорили проблеми італійського правосуддя. Чинний глава уряду пообіцяв законодавчо запровадити суворіше покарання для тих, хто чинить насильство над жінками і дітьми. Лідер лівого блоку Проді наголосив, що система судочинства в країні має працювати набагато швидше і виступив проти смертної кари, що суперечить традиціям і культурі країни.

Більшу частину дебатів присвятили проблемам державного бюджету і податкам. Чинний керівник уряду Берлусконі обіцяє скасувати спеціальний податок на нерухомість. А провідник лівого блоку «Союз» Проді натомість планує відновити інший вид цього податку. До речі для багатьох італійських виборців-власників нерухомості це питання є одним з ключових. Під час обговорення цієї теми опоненти були особливо напружені і дорікали один одному у бездіяльності, як власне і протягом усієї виборчої кампанії. Професор Проді сказав, що його суперник оперує цифрами, не розуміючи їхнього сенсу і говорить все про мрії, а не про підсумки 5-річної діяльності свого уряду. Кавалер Берлусконі зі свого боку обізвав співрозмовника маріонеткою в руках лідерів інших опозиційних партій, які входять до лівої коаліції.

Стосовно зовнішньої політики Італії, то кандидати на прем»єр-міністра говорили тільки про війну в Іраку та присутність там італійського контингенту. Берлусконі вкотре підтвердив, що до кінця нинішнього року італійські війська виведуть з Іраку.

Наприкінці ефіру, закликаючи виборців прийти на голосування, кожний оголосив свою основну мету на посаді керівника уряду.

Чинний прем’єр, провідник правих сил Сильвіо Берлусконі: „Ми говорили про одну велику мрію: змінювати Італію, що нині і робимо. Не обираймо шлях повернення у минуле, обираймо рух вперед”.

Лідер лівого блоку Романо Проді бачить нинішню Італію країною великих контрастів, де існує прірва між північчю і півднем, між бідними і багатим, між молоддю і пенсіонерами. Тому він мріє розмити ці контрасти і таким чином об’єднати країну.

„Наша коаліція пропонує об”єднану і міцну урядову команду. Ми узгодили договір і підписали його. Ми хочемо йти вперед, даючи віру нашій країні”.

Кавалер Берлусконі і Професор Проді виходять на фінішну пряму: наступної неділі і в понеділок парламентські вибори. Перший тур теледебатів, за висновками оглядачів, завершився в нічию, він суттєво не змінив ставлення електорату до того чи іншого кандидата. За опитуваннями, з невеликим відривом лідирують опозиційні сили під проводом Романо Проді.
XS
SM
MD
LG